UWAGA!

Promocja zamiast wsparcia

Marek Bury przestał pełnić funkcję pełnomocnika prezydenta miasta do spraw organizacji pozarządowych. Zastąpił go obecny rzecznik Urzędu Miejskiego - Artur Zieliński.

Bury, z wykształcenia politolog, od 5 lat odpowiadał za finansowanie z miejskiej kasy organizacji pozarządowych. Odszedł, bo - jego zdaniem - w budżecie Elbląga nie ma wystarczających pieniędzy na pomoc organizacjom zajmujących się m.in. osobami niepełnosprawnymi czy zwalczaniem narkomanii.
     - Uznałem, że moja misja wypełniła się - mówi.
     W tym roku na wsparcie dla sektora pozarządowego władze Elbląga przeznaczyły 160 tysięcy złotych. Z powodu załamania finansów publicznych kilkanaście tysięcy z tej sumy pozostanie prawdopodobnie na papierze (budżet miasta w 2001 r. to 247 mln 500 tys. zł - red.).
     - Decyzje budżetowe są decyzjami politycznymi i nie mnie, urzędnikowi, je oceniać, ale z rozsądnych szacunków wynika, że potrzeba jakieś 12-13 razy więcej pieniędzy, niż jest - uważa były pełnomocnik.
     Jakie zadania widzi przed swoim następcą?
     - Po ostatnich zarzutach przedstawicieli organizacji pozarządowych, że miasto niewiele robi dla niepełnosprawnych, Zarząd Miejski zlecił wykonanie listy działań i okazało się, że jest ich sporo, ale nie ma kto tego promować. Może to właśnie jest zadanie dla pełnomocnika.
     Według Marka Burego zarzuty o niedość otawartą postawę wobec inicjatym mieszkańców zrzeszonych w różnego rodzaju organizacjach nie do końca są uzasadnione.
     - Uważam, że w zależności od tego, kto ma decydujący głos m.in. w sprawach przydziału pieniędzy, druga strona zawsze będzie miała mniej lub bardziej poważne zastrzeżenia. Na razie Zarząd decyduje o podziale pieniędzy podatników. Z moich obserwacji wynika jedynie, że problemy są z porozumiewaniem się zaangażowanych w podejmowanie różnego rodzaju decyzji ciał. Załatwienie sprawy czy zaopiniowanie jakiegoś wniosku trwa często kilka miesięcy.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to już koniec słoniny ucieczka z tytanika trwa
  • Szkoda, że utracilismy tak dobrego pełnomocnika.
  • A kto w ogóle rozliczył organizacje pozrządowe z otrzymywanych pieniędzy, z korzystania z kilku tysięcy metrów kwadratowych lokali, praktycznie za darmo ? A co one w ogóle robią, samonakręcają się, samozatrudniają się, na co wydały środki ? Sprawozdanie takie miał złożyć Pan Pełnomocnik. Uciekł ? Też przekręt ?
Reklama