UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przeciwdziałając narkomanii

Od dwóch lat policjanci z sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą aktywną akcję prewencyjną dotyczącą przeciwdziałania narkomanii - informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu.

W tym czasie policjanci odbyli 126 spotkań, na których przeszkolili rodziców, nauczycieli i pedagogów.
     Prowadzono również spotkania z młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. Według szacunków policji w tych spotkaniach uczestniczyło ok. 10 tysięcy osób.
     Tematyka spotkań była różna. Rodziców i nauczycieli interesowało jakie są objawy zażywania narkotyków, jak rozmawiać z dzieckiem, które sięga po narkotyki. Policjanci przekazywali również adresy placówek w których rodzice mogą szukać pomocy prawnej, pomocy terapeutów i psychologów. Najmłodszych uczono jak odmawiać, gdy ktoś proponuje nam narkotyki. Młodzież szkół gimnazjalnych i średnich uczestnicząca w spotkaniach dowiedziała się również jak odmawiać kiedy ktoś proponuje nam narkotyki.
     Według elbląskiej policji zainteresowanie tematem przeciwdziałania narkomanii jest coraz większe. W samym tylko 2000 roku odbyto 96 spotkań.
     - Pomocą służymy również poprzez zapraszanie do dyżurowania przy Policyjnej Infolinii 0800-39-22-18 specjalistów od tego zagadnienia - dodają policjanci.
     Pod tym samym numerem policja oczekuje również na informacje o miejscach rozprowadzania i gromadzenia się osób sprzedających narkotyki.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama