UWAGA!

Przeciwdziałając narkomanii

Od dwóch lat policjanci z sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą aktywną akcję prewencyjną dotyczącą przeciwdziałania narkomanii - informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu.

W tym czasie policjanci odbyli 126 spotkań, na których przeszkolili rodziców, nauczycieli i pedagogów.
     Prowadzono również spotkania z młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. Według szacunków policji w tych spotkaniach uczestniczyło ok. 10 tysięcy osób.
     Tematyka spotkań była różna. Rodziców i nauczycieli interesowało jakie są objawy zażywania narkotyków, jak rozmawiać z dzieckiem, które sięga po narkotyki. Policjanci przekazywali również adresy placówek w których rodzice mogą szukać pomocy prawnej, pomocy terapeutów i psychologów. Najmłodszych uczono jak odmawiać, gdy ktoś proponuje nam narkotyki. Młodzież szkół gimnazjalnych i średnich uczestnicząca w spotkaniach dowiedziała się również jak odmawiać kiedy ktoś proponuje nam narkotyki.
     Według elbląskiej policji zainteresowanie tematem przeciwdziałania narkomanii jest coraz większe. W samym tylko 2000 roku odbyto 96 spotkań.
     - Pomocą służymy również poprzez zapraszanie do dyżurowania przy Policyjnej Infolinii 0800-39-22-18 specjalistów od tego zagadnienia - dodają policjanci.
     Pod tym samym numerem policja oczekuje również na informacje o miejscach rozprowadzania i gromadzenia się osób sprzedających narkotyki.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)