UWAGA!

Przeciwko patologii

 Elbląg, Przeciwko patologii

Nie akceptujemy przemocy i nie chcemy być wobec niej bierni. Pragniemy mówić ”nie” wszystkiemu, co uderza w naszą godność - brzmi pierwszy punkt apelu przyjętego przez młodzież uczestniczącą w konferencji pn. ”Zapobieganie patalogiom społecznym. Narkomania, alkoholizm - skala problemu”.

Dwudniową konferencję, która zakończyła się dzisiaj, zorganizował Zespół Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W pierwszym dniu konferencji ok. siedemdziesięciu uczniów ze szkół średnich uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Elblągu. W drugim dniu podsumowano dokonania z pierwszego dnia. Młodzież wystosowała apel. Młodzi ”chcą wzrastać w szacunku i tolerancji zarówno wśród rówieśników jak i dorosłych. Apelują również do dorosłych, aby nauczyli ich, jak dokonywać słusznych wyborów i umiejętnie korzystać z wolności.
     Dane policyjne są alarmujące: 91 proc. uczniów 15-letnich, a 76 proc. między 11 a 15 rokiem życia ma za sobą inicjację alkoholową. Coraz częściej sprawcami przestępstw są nieletni będący pod wpływem alkoholu. Policja dodaje, że duży wpływ na spożywanie przez nieletnich alkoholu ma jego dostępność i łatwość zakupu. W 1999 roku 21 proc. młodzieży w wieku 13-15 lat przyznało, że używało substancji psychoaktywnych tj. narkotyków i substancji odurzających.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • SURREALIZM: Młodzież wystosowała apel. ...Apelują również do dorosłych, aby nauczyli ich, jak dokonywać słusznych wyborów i umiejętnie korzystać z wolności.
 • Zgadza się, czysta paranoja
 • Szkoda, że na koniec nie było jeszcze: Towarzysze pomożecie? POMOŻEMY !!! Jeśli ten problem jest tak bliski tylu ludziom to jestem ciekawy czemu brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby dla Monaru, Powrotu z U i innych podobnych instytucji... ale przecież możemy sobie tylko pogadać...
 • Gdy miałam 11 lat też kupowałam papierosy bez problemów. Czy to patologia - skąd - to tylko paranoja. Słyszę nawoływanie ale działania nie widzę. Są stypendia dla mających warunki do nauki a gdzie przeciwdziałanie "patologii"? Świetnie jednak że już bodaj 10 lat ktoś o tym myśli, może kiedy już będę mogła działać coś się zmieni, a może ja się zmienię?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-19)
 • Nie palisz uczennica to siedź cicho!
 • olaf - skąd ten wniosek? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-19)
 • Z autopsji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fred Aster(2001-03-19)
 • Fred "ale ja jeszcze żyję!!!" :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-19)
 • Popełniłaś ten sam błąd co onegdaj „Mlooody” uczennico. Autopsja, to z j.greckiego (w pierwszym znaczeniu) oglądanie dla naocznego stwierdzenia; widzenie czego własnymi oczami. Sekcja zwłok w celu ustalenia przyczyn śmierci to znaczenie drugie. Jak już nie będziesz palić to zastosuję to drugie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mściwój Pomorski(2001-03-20)
 • Póki co jeszcze nie pali, dwa etapy przed nią! I oby ciągle przed Tobą uczennico.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kama Leon(2001-03-20)
 • "A słowo ciałem się stało" (...)... Myślę że cudzysłów też należy do interpretacji... moje słowa ale skoro w cudzysłowie to może cudze słowa a może coś innego oznaczać mają???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennia(2001-03-22)
 • na tym zdjęciu widać, że chyba dali sobię w żyłę i biją brawo.
Reklama