UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przeciwlotnicy niosą pomoc

Ponad 200 poduszek – przytulanek, a także środki czystości, zabawki, słodycze oraz odzież – to wszystko trafi do Domu Opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w Pabrade na Litwie. To dary ofiarowane przez żołnierzy i pracowników cywilnych 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Od 10 do 14 marca przedstawiciele pułku – Przewodnicząca Stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” Celina Jankowska oraz Szef Sekcji Wychowawczej mjr Krzysztof Żyła udadzą się do Domu Opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w Pabrade na Litwie. Podopiecznym przekażą dary zebrane w ramach przeprowadzonej zbiórki wśród żołnierzy zawodowych i pracowników cywilnych wojska. W Domu Opieki przebywają podopieczni w wieku od 3 do 29 lat, a większość z nich jest narodowości polskiej.
       - Działające od 2007 roku stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa” na czele z jego przewodniczącą, wolontariuszami i ludźmi dobrej woli, wykonało 220 poduszek „przytulanek” wraz z wkładami – informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Jednocześnie na terenie pułku przeprowadzono wśród żołnierzy i pracowników wojska zbiórkę środków czystości, zabawek, słodyczy i odzieży. Okazało się, iż żołnierze i pracownicy cywilni 13. Pułku nie zawiedli i tym razem.
       To kolejna tak spontaniczna i ważna inicjatywa niesienia pomocy potrzebującym przeprowadzona przez stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa”.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szlachetna postawa Przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa zasługuje na wielkie uznanie. To jej pasja i jej wspaniałe pomysły zaowocowały dzisiaj tym długo przez nią wyczekiwanym wyjazdem na Litwę a tym samym potwierdza słowa Różewicza. .. .. że szczęście zaczyna się, gdy zapominając o sobie zaczyna się myśleć o innyc h. .. . Wielkie dzięki Celinko !Jesteś wielka, mają z Ciebie pociechę w pułku i tak trzymaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Barbara Mroczkowska(2010-03-10)
 • Inicjatywa p. Celiny jest godna naśladowania. Piękny gest i dar dla drugiego człowieka. W obecnym drapieżnym czasie takie, piękne przedsięwzięcie zasługuje na najwyższe uznanie. Wszystkim, którzy wspierają i pomagają również należą się słowa wielkiej chwały. Jak napisała p. Mroczkowska-Celinko! Ty i Twoi znajomi jesteście WIELCY.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mirosława Maćkowiak Sulechów(2010-03-10)
Reklama