UWAGA!

Przeczytamy bajki

 Elbląg, Irena Adamiak podczas czytania bajek
Irena Adamiak podczas czytania bajek (fot. CSE Światowid)

Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza rodziców z dziećmi na wspólne słuchanie bajek w najbliższą sobotę, 10 września, o godz. 11. Czytać bajki będzie Irena Adamiak, aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Spotkania z bajką czytaną odbywają się w ramach projektu „Bajkowy weekend dla najmłodszych". Głównym jego założeniem jest przybliżenie dzieciom bajek polskich autorów, pobudzenie ich wyobraźni, pokazanie, że czytane historie mogą być równie fascynujące, a nawet ciekawsze, niż te ekranizowane.
       Realizację projektu „Światowid" rozpoczął w 2006 roku. Przedsięwzięcie odniosło natychmiastowy sukces, coraz większe zainteresowanie sprawiło, że w kolejnych latach weekendowe spotkania dla dzieci i ich rodziców zostały poszerzone o podobną ofertę dla dzieci niepełnosprawnych, ze środowisk wiejskich, grup zorganizowanych i dzieci niedosłyszących. Dla niektórych z nich udział w tych spotkaniach to jedna z niewielu okazji żeby obcować z książką.
       - Każde takie spotkanie to dla nas kolejna lekcja. My również uczymy się jak ważne jest dla dzieci słowo czytane i kontakt z literaturą - mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. - Rozbudzanie w nich tych pasji i zainteresowań to przede wszystkim rola rodziców, my chcemy jedynie ich w tym wspomóc, korzystając z możliwości, które mamy.
      
       Spotkanie z bajką czytaną w najbliższą sobotę, 10 września o godz. 11 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" na Scenie na Piętrze.
      
       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama