UWAGA!

Przed wyborami skorzystaj z Latarnika

 Elbląg, Przed wyborami skorzystaj z Latarnika

Nie wiesz jeszcze, na kogo oddać swój głos? Która partia spełnia twoje kryteria? Możesz skorzystać z Latarnika wyborczego, czyli interaktywnego narzędzia, które udzieli odpowiedzi każdemu niezdecydowanemu. Zobacz, jak to zrobić.

Komitety wyborcze partii politycznych startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych zostały poproszone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej o ustosunkowanie się do 20 stwierdzeń dotyczących najważniejszych zagadnień debaty publicznej. Jeśli nie wiesz jeszcze, na kogo powinieneś zagłosować, możesz to sprawdzić z „Latarnikiem”.
      
       Jak to działa
      
Po wejściu na stronę Latarnika kliknij na START i zaznacz swoje poglądy przy dwudziestu stwierdzeniach, po czym, klikając „dalej” sprawdź, program którego komitetu wyborczego odpowiada twoim preferencjom i potrzebom. Wśród pytań znalazły się te najbardziej drażliwe: o wycofanie polskich wojsk z misji zagranicznych, zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, zniesienie KRUS, zatrzymanie prywatyzacji spółek państwowych itd.
      
       Co to za narzędzie?
      
„Latarnik wyborczy” to interaktywne narzędzie internetowe, dzięki któremu można lepiej poznać swoje poglądy polityczne oraz porównać je z programami poszczególnych kandydatów i ich komitetów wyborczych. Latarnik został stworzony przez zespół Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy proponowali swoje stwierdzenia. Narzędzie było konsultowane z Jackiem Kucharczykiem (Instytut Spraw Publicznych) i redaktorem Janem Wróblem. Projekt nie promuje żadnej partii, komitetu, koalicji wyborczej, ani żadnych konkretnych poglądów politycznych.
      
mk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • GŁOSOWAĆ na PiS nie na PO czy oszołoma z bronią i wibratorem ŻAŁOSNE ! Ludzie czy nie odczuwacie biedy w waszym portfelu? Więc nie głosujcie na obecną rządzącą ekipę kolesi którzy za swoje błędy nie odpowiadają! Np. grabarczyk pozwólmy im dalej rządzić to całkowicie nas SPRZEDADZĄ !
 • Niestety nie pasuje mi ten dzień na wybory, jak przełożą to pójdę. Jak nie to może za kilka lat. Jadę nad morze z rodziną, a po przyjeździe będę za bardzo zmęczony, można głosować przez internet ??? Jeżeli jest taka możliwość podajcie adres to może zagłosuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Głowa rodziny(2011-10-05)
 • Mamy tylko partie burżuazyjno- klerykalne skorumpowane przez zachodni kapitał, latarnik wam wskaże drogę w jedynym słusznym dziś kierunku
 • tylko PiS jest w stanie zagwarantować polakom godne życie
 • wyszło mi, że mój typ programowy to PSL a nigdy na nich nie głosowałem :-(
 • Mi wyszło pis. .Tak też korespondencyjnie oddam głos
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  myśliwa(2011-10-05)
 • Nie promuje partii, ale patronat gw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  myśliwa ponownie(2011-10-05)
 • Dylemat. W PSL w Elblągu są byli kolesie z SLD, towarzysze, Słoniny, byli vice prezydenci-pan Wróblewski, Zieliński. Obaj mają pojęcie o rolnictwie tyle co ziemi w donniczkach. I co teraz?W PSL więc też są "spadochroniarze".
 • Typ programowy PSL? Z tego co wiadomo to jedyna partia która nie ma swojego programu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asrghyjwhrwth(2011-10-05)
 • 8.Najbogatsi Polacy powinni płacić wyższe podatki niż obecnie. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Nie zgadzam się; PiS za swoich rządów obniżył podatki. Jeśli trzeba będzie zapłacić za kryzys finansowy, powinno się sięgnąć do "głębokich kieszeni", za kryzys nie mogą płacić biedni ludzie. - czyli jacy ludzie mają płacić? 15.Rząd powinien przyspieszyć budowę elektrowni atomowych. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska: Zgadzam się. Ważna jest nie tyle szybka budowa elektrowni atomowej, ale budowa najbezpieczniejszych elementów energetyki jądrowej w naszym kraju. Energetyka tak, rozwaga tak, ale pośpiech niekoniecznie. - przyspieszyć- tak, pośpiech - niekoniecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprzeczności(2011-10-05)
 • Mi wyszedł Ruch Poparcia Palikota, PIS oczywiście na ostatnim miejscu (zgodność poniżej 10%, jestem z siebie dumny)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  true patriot(2011-10-05)
 • Latarnik dla niezdecydowanych super sprawa. W TV o programach i konkretach mało, a tu pytanie-odpowiedź i wynik. Super!
Reklama