UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przed wyborami

 
Elbląg, Przed wyborami

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi Urząd Miejski w Elblągu wystosował kolejną porcje niezbędnych wiadomości.

Zmiany w wykazie miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie plakatów
       Z uwagi na zmiany podziału działek i właścicieli gruntów, na których znajdują się słupy wyznaczone do bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych komitetów wyborczych wycofuje się z wykazu słupy o następującej lokalizacji:
       Bulwar Zygmunta Augusta przy budynku Żeglugi
       Skrzyżowanie Alei Odrodzenia z ulicą Wiejską
       Skrzyżowanie ulicy Pułkownika Stanisława Dąbka z ulicą Uroczą.
       W zastępstwie wyznaczono trzy zamienne lokalizacje przeznaczone do bezpłatnego umieszczania plakatów wyborczych przez komitety wyborcze na następujących słupach:
       ul. Agrykola skrzyżowanie z ulicą Kościuszki
       ul. Zamkowa na wysokości Liceum Zawodowego
       ul. Niepodległości przy przystanku autobusowym
      
       Alfabet Braille’a na kartach do głosowania
      
Zgodnie z art. 40a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy, wyborca niepełnosprawny może głosować w lokalu wyborczym przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
       Zamiar głosowania przy użyciu nakładek może być dokonany przez wyborcę niepełnosprawnego, najpóźniej 14 dni przed dniem wyborów, ustnie, pisemnie, telefaksem lub przy pomocy poczty elektronicznej.
      
Zgłoszenie powinno zawierać: nazwisko i imię, imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL, numer obwodu głosowania właściwy dla miejsca zamieszkania wyborcy.
       Zgłoszenia przyjmuje Departament Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu
       do poniedziałku 26 września do godz. 15.30 pod numerami telefonów: 55 / 239-34-74, 55 / 239-34-76, nr fax 55 / 239-33-39 lub adres email dso@umelblag.pl, relido@umelblag.pl
      
W dniu wyborów obwodowa komisja wyborcza wraz z kartami do głosowania wyda wyborcy niepełnosprawnemu, na jego prośbę , nakładki na te karty. Po oddaniu głosu wyborca obowiązany jest zwrócić komisji nakładki na karty.
      
       Zaświadczenie o prawie do głosowania
      
Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz.U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) urzędy gmin są uprawnione i obowiązane do wydawania wyborcom zmieniającym miejsce pobytu przed dniem wyborów zaświadczeń o prawie do głosowania.
       Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania można zgłosić pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej do piątku 7 października do godz. 14.30 do Departamentu Spraw Obywatelskich w Elblągu pod numerami telefonów: 55 / 239 34 73 - 76, nr fax 55 / 239-33-39, lub adres email dso@umelblag.pl, relido@umelblag.pl.
      
Wniosek powinien zawierać: imię (imiona) i nazwisko, imię ojca, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania.
       Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera (za pokwitowaniem) osobiście w Departamencie Spraw Obywatelskich w Elblągu.
      
       Przeczytaj też Przedwyborczy instruktaż.
      
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama