UWAGA!

Przede wszystkim zaufać Bogu

We wszystkich elbląskich kościołach gromadzą się wierni, by modlić się o zdrowie dla Ojca Świętego.

Jan Paweł II cierpi w Watykanie, ale w swojej męce nie jest sam. Wraz z nim cierpią wierni na cały świecie.
     - W kościołach gromadzi się coraz więcej elblążan - mówi ks. Andrzej Kilanowski, rzecznik prasowy elbląskiej kurii biskupiej. - W tym trudnym czasie musimy zachować spokój, cierpliwość, opanowanie. Przede wszystkim trzeba pokładać ufność w Bogu. Przypominamy, dziś o godz. 18.00 w katedrze biskup elbląski ks. Jan Styrna odprawi uroczystą Mszę świętą w intencji Ojca Świętego.
     
     Zobacz także: Za zdrowie Ojca Świętego
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Obyś był jak najdłużej pośród nas... Najważniejsze jest jednak to abyś NIE CIERPIAŁ!!! Nie wyobrażam sobie aby Go nie było z nami i trochę jest to egoistyczne ale Ojciec Święty jest dla mnie zwyczajnie największym autorytetem, jedynym człowiekiem od którego aż promieniuje świętość i siła...oby trwała!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :-(((((2005-04-01)
 • Módlmy sie za zdrowie Ojca Narodów...Niech nasze Światełko nie zgaśnie!!!!!Niech Bóg uchowa Jana Pawła II,od cierpień.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szaulinka(2005-04-01)
 • APEL DO WSZYSTKICH INTERNAUTÓW - ZAPALMY ŚWIECE DLA PAPIEŻA W NASZYCH OKNACH.
 • podpisuję się pod tym, co napisal mój przedmówca. Lecz jednocześnie pragne dodać, ze najwazniejsze jest być przy osobie umierajacej. I własnie te modlitwy , ktore płyna z ust ludzi na całym świecie zbliżają nas - modlących sie do umierajacego papieża.A jesli w codziennej modlitwie mówimy - "...i bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi" - to przede wszystkim trzeba pokładać ufność w Bogu. A modlitwa o zdrowie?...w sytuacji gdy komunikaty sa jednoznacznie złe? ...publicystka Halina Bortnowska - powiedziała przed godziną:- Nie powinno się zatrzymywać umierajacych. I ja tez tak uważam, choc bardzo mi smutno jest w tej chwili.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-04-01)
 • chvcilabym zeby papiez jak najszybciej wrocil do zdrowia bo bez niego to Polska bedzie strasznei zrospaczona i na dodatek nie tylko Polska modlmy sie wszyscy o jego zdrowie :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asia :((2005-04-01)
 • tyle lat nas uczył...A teraz pokazuje jeszcze jak w zgodzie z sobą i z Bogiem opuszczać ten świat. Mniej słów, więcej modlitwy ( słowa Józefy Hennelowej ). Trudniej będzie bez niego...
 • Nie bądźmy samolubni. Przecież śmierć nie jest końcem. Będziemy z Nim zawsze tak jak On z nami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomlsv;;;;;;;;;;(2005-04-01)
 • Nic nie mówie....ale na TVN przed 10 minutami, przerwali siostrze mowe i powiedzieli ze maja wiadomosci z Watykanu. Teraz już nie ratuja sie stwierdzeniami o zdementowaniu plotek. Wszyscy wierni któych pokazuja w TV płacza, nawetreporterom kreci sie łezka w oku. To chyba już po wszystkim. Kochamy Cie Ojcze!! Nigdy nie zapomnimy wielkiego POLAKA!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sannderss girl(2005-04-01)
 • Powiedzcie mi, oświećcie mnie, dlaczego media są takie tępe i wyprzedzają fakty? Niedawno mowili o papiezu w czasie przeszlym!!!!!!!!! w Angorze przeczytalam , ze juz rok temu, co do joty i zapiety na ostatni guzik byl plan transmisji z Watykanu podczas choroby papieza lub Jego stanu krytycznego.......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnieszka(2005-04-01)
 • ...właśnie... "nie powinno się zatrzymywać umierających" Jak ktoś powiedział "nie będziemy sie mofdlić o papierza, tylko DO papieża". Nam wszystkim jest tak bardzo ciężko, w każdym jeszcze tli się iskierka nadziei, a w Janie Pawle II - tli się iskierka zycia, która jest coraz słabsza i słabsza... Przez moment, gdy błednie poinformowano świat Jego śmierci, poczułam ulgę... ten kryształowy człowiek odszedł... zgasł... Zgasł w miłości i dobroci, jest Mu teraz dobrze... odpoczwa... Ale nie - on jeszcze cierpi. Bardzo Go kocham, ale jakąs inna miłością, pełną szacunku, podziwu i pokory... , ale pozwólmy Mu odejść, On słuzył nam 27 lat, teraz pragnędla Niego spokojnego przejścia przez tą granicę... Wiem, że będzie tam szczęśliwy, dozna odpoczynku, spokoju i błogości... Wiem... jestesmy tylko ludźmi i tak jak ciężko jest nam się pogodzić ze stratą najblizszych, tak samo nie potrafimy zrozumieć tajemnicy śmierci tego kryształowego człowieka. Zaufajmy, że będzie mu tam dobrze...
 • "To nie prawda ze zycie sie konczy, zycie sie zmienia!" Pamietajcie o tym, tam gdzie idzie będzie mu dobrze. "Papież wyruszył w droge, z której nie ma już powrotu". Dajcie mu odejsc w spokoju. Módlcie sie ze niego ale z nie róbcie sensacji z umierajacego człowieka. A wiecie co jest najsmutniejsze??? Papież umiera zdala od ojczyzny, od Polski za która tak bardzo zawsze tesknił!!! Badzcie tez czujni na to co mówi prasa i telewizja. Dziennikarze i reporterzy płacza, zaczeli nawet mówić o papiezu w formie przeszłej!!! [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] Płomień swiecy pomaga koncentrowac sie, zapalajac swieczki za papieza skoncentrujemy sie w modlitwie, proscie o (moze xle zabrzmi) ukrucenie jego cierpienia albo po prostu dla niego, zróbmy to w ostatnich chwilach.[*][*][*][*][*][*][*][*][*] "Tego wieczoru lub tej nocy Chrystus otworzy drzwi Papiezowi"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sannderss girl(2005-04-01)
 • mam pytanie do was drodzy czytelnicy ... czy ktoś zastanawiał sie nad tym co bedzie po śmierci Papieża (czego mu oczywiście niezycze..) tak sobie siedziałem i myślałem o Nostradamusie ... mam nadzieje ze to sie niesprawdzi ... ale kto zna wyroki Boskie ?!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysiek19(2005-04-02)
Reklama