[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedsiębiorcy chcą iść po władzę

 
Elbląg, Kandydatem Elblążan Razem na prezydenta jest Robert Grabowski (w środku),
Kandydatem Elblążan Razem na prezydenta jest Robert Grabowski (w środku), fot. Anna Dembińska

- Idea startu w wyborach wzięła się z rozmów z mieszkańcami. Chcemy zmienić miasto, by było bardziej przyjazne przedsiębiorcom, bo to oni tworzą tutaj miejsca pracy – mówi Robert Grabowski, kandydat na prezydenta z komitetu Elblążanie Razem. Lokalni przedsiębiorcy stanowią połowę kandydatów na listach do Rady Miejskiej.

Kandydaci komitetu Elblążanie Razem po raz pierwszy zabrali publicznie głos, organizując konferencję prasową. Jak przyznał Robert Grabowski, 47-letni kandydat na prezydenta, komitet tworzą głównie lokalni przedsiębiorcy z różnych grup zawodowych, ale na listach nie brakuje też emerytów i bezrobotnych.
       - Przyświecają nam cztery idee: uczciwość, przejrzystość, gospodarność i praca na rzecz miasta. Chcemy zdobyć 15 mandatów w Radzie Miejskiej i stanowisko prezydenta, by zmienić nasze miasto, z którym jestem związany całe moje życie – mówi Robert Grabowski. - Powinniśmy jako miasto postawić na partnerstwo publiczno-prywatne, by inwestycje w mieście realizowały elbląskie firmy. Chcemy też zrestrukturyzować miejskie spółki, tak by wszystkie przynosiły zyski, a wszyscy przedsiębiorcy powinni być traktowani równo, a nie tak jak jest teraz, że jedni płacą lokalne podatki i opłaty, a inni są z tego obowiązku zwalniani.
       Elblążanie Razem w swoim programie wyborczym obiecują także m.in. modernizację targowiska miejskiego przy Dąbka, odtworzenie elbląskiego przemysłu, stworzenie programu wolontariackiej opieki nad seniorami, ratowanie kolei nadzalewowej jako atrakcji turystycznej i wstrzymanie wyprzedaży miejskiego majątku.
       - Nikt przecież nie wyzbywa się majątku, by kupić chleb. My proponujemy, by miasto przekazywało inwestorom nieruchomości w zwrotny leasing, to jedno z najnowszych rozwiązań pozwalających pozyskać kapitał, bez pozbywania się majątku – tłumaczył Robert Grabowski.
       Jak przyznał, żaden kandydat na listach do Rady Miejskiej, nie ma doświadczenia w pracy w samorządzie. - Najważniejsza jest uczciwość i zdrowe myślenie, paragrafów i ustaw każdy może się nauczyć – stwierdził podczas konferencji.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama