UWAGA!

Przedświąteczny ruch na granicy

 
Elbląg, Przedświąteczny ruch na granicy

W miniony weekend w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach Straż Graniczna odnotowała wzmożony ruch. Ponad 75 tysięcy razy podróżni przekroczyli polsko-rosyjską granicę, z czego niemal 70 proc. stanowili cudzoziemcy.

Tylko w sobotę liczba osób przekraczających granicę wyniosła ponad 29 tys.
       We wszystkich drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wystąpił natężony ruch. Najczęściej funkcjonariuszom SG okazywano do kontroli granicznej rosyjskie dokumenty. Najwięcej Rosjan funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w sobotę i niedzielę w przejściach granicznych w Grzechotkach i Gronowie. Wymienione przejścia wybierali obywatele sąsiedniego kraju, którzy podróżowali do dużych miast.
       W Bezledach i Gołdapi granicę przekroczyli ci Rosjanie, którzy chcieli odwiedzić stolice przygranicznych powiatów. Większość obywateli Rosji wjechała do Polski w celach handlowych.
       Od początku roku granicę w drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przekroczono już ponad 5 milionów 900 tysięcy razy.
      
      
      
      
st. chor. SG Anna Mauch, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Oczywiście jechali sami Ruscy, bo Polaków Rosjanie trzymali po swojej stronie i nie wypuszczali. Oni jechali a my staliśmy w kilkugodzinnej kolejce. Super wymiana, oni jada a Polacy stoją.
Reklama