UWAGA!

Przedszkolaki na scenie

Dzieci z siedmiu elbląskich przedszkoli walczyły dziś o złote, srebrne i brązowe nutki w III Festiwalu Piosenki Przedszkolaka. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów zdobyło przedszkole nr 23, w kategorii solistów - przedszkole nr 21.

Już po raz trzeci Osiedlowy Dom Kultury Zakrzewo był gospodarzem Festiwalu Piosenki Przedszkolaka. W tegorocznych zmaganiach artystycznych przedszkolaków wzięło udział 6 przedszkoli miejskich i jedno wojskowe. Festiwal odbywał się w dwóch kategoriach - zespołowych i solistów. Złotą nutkę oraz wspaniałe nagrody w kategorii zespołów otrzymało przedszkole nr 23 (opiekunowie Teresa Skrawek i Izabela Szmydt) za wykonanie piosenki pt."Ogródek Bartoszka". Srebrną nutkę - przedszkole nr 27 (opiekunowie Grażyna Kubińska i Anna Ołdak) za piosenkę pt. "Królestwo zielonej polany" i brązową - przedszkole nr 22 (opiekun Małgorzta Kawczyńska), które wystąpiło z piosenką pt. "Kolorowe kredki". W kategorii solistów, (jedno dziecko śpiewające i zespół taneczny) najlepsze były dzieci z przedszkola nr 21 (opiekunowie Elżbieta Piechowska i Danuta Ulenberg), z wokalistką Karoliną Jamróz - przebrane w zielone krepinowe kostiumy, które zaprezentowały piosenkę pt. "Ziemia wyspa zielona". Srebrną nutkę zdobyła "armia" z przedszkola wojskowego nr 43 (opiekunowie Izabela Jędrzejewicz i Iwona Potera). Solistka Martyna Myślińska przebrana była w kolorowy ludowy strój, a towarzyszyło jej trzech małych umundurowanych żołnierzy. Jak przystało na przedszkole wojskowe, Martyna zaśpiewała piosenkę pt. "Maszerują żołnierze". Brązowa nutka przypadła Marysi Malkiewicz i mali artyści z przedszkola nr 17 (opiekunowie Bożena Łódzka i Mariola Malkiewicz). Dzieci z siedemnastki zaśpiewały piosenkę pt. "Cyrk".
     Zwycięzcy otrzymali nagrody - zabawki. Organizatorzy nie zapomnieli jednak o pozostałych uczestnikach zabawy - wszystkie dzieci zostały nagrodzone za udział w festiwalu.
     - Poziom festiwalu był bardzo wyrównany pod względem muzycznym, jak i choreograficznym - mówi Anna Tomczak, kierownik SDK Zakrzewo. - Wszystkie dzieci były przebrane w pomysłowe i kolorowe stroje.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama