UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedwyborczy instruktaż

W związku ze zbliżającymi się wyborami do sejmu i senatu, które odbędą się 9 października, Urząd Miejski w Elblągu przygotował dla mieszkańców i komitetów wyborczych garść ważnych informacji.


       Lokale dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych wyborców
       Prezydent Miasta Elbląga przypomina osobom niepełnosprawnym, że istnieje możliwość głosowania w lokalach dostosowanych do ich potrzeb. Aby zagłosować w takim lokalu należy zgłosić się do Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu do poniedziałku 26 września 2011 r. w celu dopisania się do spisu wyborców w wybranym lokalu wyborczym.
       Na terenie miasta Elbląga są następujące lokale przystosowanych do przyjęcia osób niepełnosprawnych:
       1. Obwód nr 1 – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Koło PSOUU w Elblągu, ul. Szarych Szeregów 32,
       2. Obwód nr 3 – Przedszkole Niepubliczne „Akademia Krasnoludków” ul. Macieja Kalenkiewicza 24,
       3. Obwód nr 17 – Rejon Energetyczny Oddziału Elbląskich Zakładów Energetycznych ul. Piłsudskiego 19,
       4. Obwód nr 26 – Szkoła Podstawowa Nr 6 ul. Piłsudskiego 4,
       5. Obwód nr 47 – Przedszkole Nr 18 ul. Romualda Mielczarskiego 47,
       6. Obwód nr 55 – Zespół Szkół Technicznych ul. Grottgera 71,
       7. Obwód nr 56 – Gimnazjum Nr 6 ul. Rawska 3
       Jednocześnie Prezydent Miasta informuje, że w dniu wyborów Urząd zapewni transport osób niepełnosprawnych do wybranego lokalu wyborczego.
       W celu skorzystania z pomocy należy w dniu wyborów zgłosić potrzebę transportu pod numerami telefonów: 55 / 239-33-99, 55 / 239-32-11, 55 / 239-32-61 w godzinach od 7.30 do 20.30.
      
       Głosowanie korespondencyjne dla wyborców niepełnosprawnych
      
Zgodnie z art. 61a ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy, głosować korespondencyjne mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Zamiar głosowania korespondencyjnego może być dokonany przez wyborcę niepełnosprawnego ustnie, pisemnie, telefaksem lub przy pomocy poczty elektronicznej.
       Zgłoszenie powinno zawierać:
       - nazwisko i imię,
       - imię ojca,
       - datę urodzenia,
       - numer ewidencyjny PESEL,
       - oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców miasta Elbląg,
       - adres stałego zamieszkania, na który ma być wysłany pakiet wyborczy.
       Zgłoszenia przyjmuje Departament Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu do poniedziałku 19 września do godz. 15.30 pod numerami telefonów: 55 / 239-34-74, 55 / 239-34-76, nr fax 55 / 239-33-39, adres e’mail dso@umelblag.pl lub relido@umelblag.pl .
       Wyborca niepełnosprawny, który do 19 września zgłosi prawidłowo zamiar głosowania korespondencyjnego otrzyma wyłącznie do rąk własnych pakiet wyborczy nie później niż 7 dni przed dniem wyborów.
      
       Głosowanie przez pełnomocnika
       Na podstawie art.54 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania za pośrednictwem pełnomocnika. Osobą, która również może głosować za pośrednictwem pełnomocnika jest wyborca, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 75 lat.
       Pełnomocnikiem może zostać osoba, która jest wpisana do stałego rejestru wyborców miasta Elbląga lub osoba posiadająca zaświadczenie o prawie do głosowania. Pełnomocnictwa do głosowania udziela się przed Prezydentem Miasta lub innym pracownikiem Urzędu upoważnionym przez Prezydenta.
       Aby udzielić pełnomocnictwa należy zgłosić taki zamiar najpóźniej do czwartku 29 września do Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 55 / 239-34-73, 55 / 239-34-74, 55 / 239-34-76.
      
       Słupy ogłoszeniowe
      
Zgodnie z art. 114 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) na urzędowe obwieszczenia wyborcze zarezerwowany został środkowy pas słupów ogłoszeniowych, zaś na plakaty wyborcze komitetów wyborczych zarezerwowano 1 metr górnego pasa oraz 1 metr dolnego pasa podanych niżej słupów ogłoszeniowych.
       Wykaz słupów ogłoszeniowych wyznaczonych do bezpłatnego umieszczania materiałów wyborczych:
       1. Ulica Generała Józefa Bema na wysokości budynku nr 1
       2. Skrzyżowanie ulicy Beniowskiego z ulicą Świerkową
       3. Bulwar Zygmunta Augusta przy budynku Żeglugi
       4. Skrzyżowanie ulicy Grottgera z ulicą Pabianicką
       5. Ulica Hetmańska przy przystanku autobusowym
       6. Skrzyżowanie ulicy Królewieckiej z ulicą Kopernika
       7. Skrzyżowanie ulicy Królewieckiej z Aleją Józefa Piłsudskiego
       8. Skrzyżowanie ulicy Lotniczej z ulicą Fredry
       9. Skrzyżowanie ulicy Ogólnej z ulicą Lubelską
       10. Skrzyżowanie Alei Odrodzenia z ulicą Wiejską
       11. Skrzyżowanie ulicy Okrzei z ulicą Robotniczą
       12. Skrzyżowanie ulicy Żeromskiego z ulicą Prusa
       13. Ulica Podgórna przy sklepie PSS SPOŁEM
       14. Ulica Królewiecka na wysokości przystanku Mazury
       15. Skrzyżowanie ulicy Pułkownika Stanisława Dąbka z ulicą Uroczą
      
       W celu uzyskania zgody na korzystanie z innych słupów ogłoszeniowych niż wyżej wymienione należy zgłosić się do Zarządu Budynków Komunalnych przy ul. Ratuszowej 4 w Elblągu.
      
       Dodatkowe miejsca na plakaty
       W oparciu o przepisy Kodeksu wyborczego - ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. ( Dz. U. Nr 21 poz. 112 z późn. zm.) dodatkowe miejsca na bezpłatne umieszczanie plakatów wyborczych przez komitety wyborcze zostały wyznaczone na płotkach rozdzielających torowiska tramwajowe na terenie miasta Elbląga oraz słupach oświetleniowych będących własnością Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Zgodnie z art. 110 § 1 Kodeksu wyborczego, pełnomocnicy komitetów wyborczych, zamiar umieszczania materiałów wyborczych na:
       - płotkach rozdzielających torowiska winni uzgodnić ze spółką Tramwaje Elbląskie w Elblągu przy ul. Browarnej 91 (tel. 55 239-69-00)
       - słupach oświetleniowych winni uzgodnić z Zarządem Dróg – Departamentem Urzędu
       Miejskiego w Elblągu pok. 220 (tel. 55 239-32-46).
       Przypominamy, że zgodnie z art. 109 Kodeksu wyborczego, wszystkie materiały wyborcze powinny zawierać wyraźne oznaczenie komitetu wyborczego, od którego pochodzą.
      
       Szczegóły elblążanie znajdą również w zakładce „Wybory do Sejmu i Senatu” na stronie www.elblag.eu.
      
Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wszystko ładnie i pięknie, ale jak mamy głosować? Mam na myśli ilość kart do głosowania, ich kolor i gdzie stawiać znak "x" ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-08-22)
 • Szkoda, że nie głosujemy na ludzi tylko na partie polityczne :( więc nie przeczytałem instruktażu bo się nie wybieram na to przedsięwzięcie
 • Tu jest znacznie lepszy przedwyborczy instruktaż www.youtube.com
 • Tutaj też jest bardzo ciekawy instruktaż przedwyborczy: www.youtube.com
 • Nie ściemniajcie POPIS, SLD, PSL to frakcje jednej partii z identycznymi poglądami, różni ich chyba tylko stopień sympatii do Biedronia i czułość dla sierot smoleńskich
 • Szkoda, że nasze głosy nie mają tak naprawdę znaczenia. .. podobnie jak bilety kupowane na ustawione mecze; ) poza tym, co to za różnica, czy w tym roku wygra Lech, Lechia czy Legia. .. w następnym wygra kto inny, ale to wciąż te same kluby, ta sama liga. .. i te same twarze wpatrzone w TV, które obserwują te zmieniające się kolorki. .. zamiast zająć się poważnymi sprawami, wziąćlos we własne ręce, czy chocby stworzyć raj dla własnych dzieci. ..
 • korupcja jest nie częścią tego systemu, tylko jego nieodłącznym elementem, bo tak to jest skonstruowane. Kiedy zmienimy tę konstrukcję? Żadna partia polityczna w tym nie pomoże, bo z tego żyje.
 • Jakby większość nie poszła na wybory, byłby to znacznie lepszy sygnał dla tzw. "rządzących" - którzy są coraz mniej potrzebni w tym świecie, i to oni sami są przyczyną wielu problemów tego świata. Spójrzcie na to - www.youtube.com - ta dziewczynka przemawiała w 1992 r. i co się do cholery zmieniło? Dalej jeździmy na ropie, bierzemy udział w FIKCYJNIE wywołanych wojnach w imię wyzysku, mamy coraz ciekawsze kryzysy, wywalamy coraz więcej śmieci i żarcia, różnice materialne między biednymi a bogatymi powiększają się. Dziś 1% ludzi posiada 40% dóbr tej planety, za kilka lat pewnie będzie 50%, bo tak skonstruowany jest ten system. Czy jakiś frajer jeszcze wierzy, że te polityczne gierki mają jakikolwiek sens, poza podtrzymaniem tego patologicznego systemu ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Suzuki(2011-08-22)
 • A ten syf na 1-go Maja to PiSowcy łaskawie posprzątają? Co to ma być, żeby tony ich okropnych gazet walały się po ulicy, która jest jedną z głównych w Elblągu. Dzisiaj około 15.00 ulica wyglądała jakby żywcem przeniesiona z Neapolu. Wstyd mi za takie partie polityczne. Jeżeli drukujesz bzdurne gazetki i rozdajesz je mało inteligentnym wyborcom to dopisz do programu wyborczego zaśmiecanie i nie ekologiczną politykę rządu oraz becikowe dla półgłówków!
 • "Gdyby wybory coś zmieniały, dawno by ich zakazano" !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Włochaty(2011-08-22)
Reklama