UWAGA!

Przekażmy 1 proc. podatku na elbląskie organizacje

 
Elbląg, Przekażmy 1 proc. podatku na elbląskie organizacje
fot. nadesłane

W środę (14 marca) Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu przeprowadziło akcję „Przekaż 1 procent podatku na elbląskie organizacje pożytku publicznego”. Jest to autorski projekt Forum Młodych.

Młodzi ludzie, jak co roku, zachęcali elblążan do przekazywania 1-procentowej części swojego podatku na elbląskie organizacje pozarządowe poprzez wskazanie odpowiedniej instytucji w zeznaniu rocznym. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, jak ważne jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego poprzez przyczynianie się do wsparcia finansowego takich lokalnych instytucji, jak Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Elblągu, Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Organizacji tych jest blisko 40. Każdego roku na przełomie marca i kwietnia informujemy elblążan o potrzebie wsparcia elbląskich fundacji, stowarzyszeń oraz rozmaitych placówek wpierających różne formy działalności publicznej.
       Przekazać część naszego podatku jest bardzo łatwo. W corocznej deklaracji, którą wypełniamy w celu przekazania do urzędu skarbowego części naszych przychodów, wpisujemy w odpowiedniej rubryce numer Krajowego Rejestru Sądowego, dostępny na stronie internetowej danej instytucji oraz elbląskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Aktualna lista instytucji dostępna jest również na stronie elbląskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, której adres podaliśmy na broszurach informacyjnych wręczanych mieszkańcom podczas naszego happeningu.
       Często narzekamy na to, w jaki sposób wydawane są środki płynące z naszych podatków przez podmioty publiczne. W tym wypadku mamy możliwość decydowania o tym, do kogo trafią i jak będą rozdysponowane. Jeżeli mamy przekazać te pieniądze fiskusowi przekażmy część z nich dla rozwoju naszego miasta lub pomoc potrzebującym.
       Z danych ministerstwa finansów wynika, że w skali kraju osoby, które złożyły wnioski o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, stanowią 38 proc. ogółu podatników. Ta niewielka ilość pokazuje, jak potrzebna jest nasza akcja.
      
Rafał Traks, Forum Młodych PiS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama