UWAGA!

Przekop, ogródki i wizyta prezesa

 
Elbląg, Goście w otoczeniu kandydatów PiS na radnych
Goście w otoczeniu kandydatów PiS na radnych (fot. WS).

Jerzego Wilka w wyścigu do prezydentury wsparli posłowie PiS Bartosz Kownacki i Jan Dziedziczak. Podczas konferencji prasowej mówiono o ustawie o ogrodach i o przekopaniu Mierzei Wiślanej. Z przekopu Jerzy Wilk uczynił główny temat swej kampanii wyborczej.

Sprawa przekopania Mierzei interesuje elblążan, jednak leży ona w gestii władz centralnych i wymaga pieniędzy z budżetu państwa. Wysuwanie jej na pierwszy plan kampanii wyborczej to jeszcze jeden argument za tym, że elbląskie wybory stały się sondażem popularności dla największych polskich partii politycznych.
       – Za rządów Jarosława Kaczyńskiego podjęto decyzję o przekopaniu Mierzei i o tym, żeby Elbląg był bardzo poważnym portem na Bałtyku, czwartym portem Rzeczpospolitej – przypominał Jan Dziedziczak, poseł PiS, rzecznik prasowy rządu Jarosława Kaczyńskiego. – Żaden z dotychczasowych rządów po 1989 roku nie dokonał tak konkretnych zapisów, nie podjął tak konkretnych decyzji. PiS będzie kontynuować decyzję Jarosława Kaczyńskiego, zrobimy wszystko, żeby ta Mierzeja została przekopana, żeby Elbląg awansował na mapie portów europejskich.
       Drugim tematem był projekt uchwały sejmowej w sprawie ogródków działkowych, o tym mówił inny poseł PiS Bartosz Kownacki: – Mam dla działkowców dobrą wiadomość. W trakcie drugiego posiedzenia podkomisji, która zajmuję się ustawą o ogródkach działkowych, zdecydowaliśmy, iż projektem wiodącym będzie projekt obywatelski. Na pewno działkowcy odetchną, bo szansa na uchwalenie ich projektu wzrosną. Nad ich projektem będą posłowie pracowali. To jest bardzo ważna sprawa dla Elbląga, ponieważ tutaj jest 10 tysięcy działek, blisko 50 ogrodów działkowych. Sprawa dotyczy 20-30 tysięcy mieszkańców Elbląga.
       Posłowie krytykowali oczywiście Platformę Obywatelską, m.in. za jej projekt ustawy o ogrodach działkowych, ale nowym elementem w elbląskiej kampanii był atak polityków PiS na Ruch Palikota.
       – To jest partia, która prezentuje obsesyjne projekty ideologiczne, takie, jak usuwanie krzyży, wprowadzenie miękkich narkotyków dla młodzieży, obniżenie wieku inicjacji seksualnej o kilka lat, czyli de facto zalegalizowanie pedofilii – wyliczał zarzuty Jan Dziedziczak. – To są pomysły, które w żadnym wypadku nie polepszają codziennego życia Polaków, tylko wprowadzają taką skrajną ideologię. W każdym miejscu w Europie, gdzie skrajna lewica dochodzi do władzy, nie ma pracy nad poprawieniem losu człowieka, tylko rewolucja obyczajowa.
      

  Elbląg, Jan Dziedziczak, Jerzy Wilk i Bartosz Kownacki
Jan Dziedziczak, Jerzy Wilk i Bartosz Kownacki (fot. WS).


       Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, zapowiedział też na czwartek wizytę w naszym mieście prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: – Będzie m.in. wizyta u rodziców rozsławionego piosenką Janka Wiśniewskiego, u państwa Godlewskich oraz o godz. 17.30 spotkanie z mieszkańcami na nadbrzeżu rzeki Elbląg, tam, gdzie cumuje stateczek „Pingwin”.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie rozdrabniajcie i nie marnujcie glosow na inne partie, poprostu musi wygrac PIS, zeby w koncu PO zrozumialo, do czego doprowadzily ich rzady w polsce
 • niech ktos rzuci jajkiem w kaczynskiego, zeby fajne fotki wyszly
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  26
  oleksy(2013-06-19)
 • Niech Pan Wilk powie czy rozliczy poprzedników tak jak rozlicza się pracownika za jego pracę a nie wszystko puszczą płazę aby tylko do koryta się dorwać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  sosna45(2013-06-19)
 • Czas uwierzyć w PiS Po i SLD już pokazały an co ich stać. .. to z ich rządów mieście działo się tak a nie inaczej. Podwyżki czynszów w lokalach komunalnych, emigracja młodych mieszkańców, wzrost bezrobocia, degradacja do Olsztyna co skutkuje mniejszą kasą miasta. Dajmy im szansę i kredyt zaufania zobaczymy czy mówią prawdę poza hasłem IV port Polski maja dość realny program patrząc na inne komitety jakiś pomysł na teraz i na jutro dla Elbląga. Panie Wilk i kandydaci PiS może Pan liczyć na mój głos i mojej rodziny. Pozdrawiam, Elblążanin.
 • SLD i PO tyle lat rządziło i co? Ja jestem za przekopaniem Mierzei choć Tusk wczoraj to wyśmiał? Ale dlaczego to wyśmiał? Niech pokaże analizy ekspertów, że to nieopłacalna inwestycja? Stadiony, to są przeżarte pieniądze, a tu wydano by pieniądze na rozwój, to szansa pracy dla wielu ludzi z regionu, wpływ podatków itp. Tusk powiedział wczoraj, ze niech PIS osusza morza i zawraca rzeki i to ma być odpowiedź premiera w ważnej sprawie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  4
  AnnaW(2013-06-19)
 • Świnie do koryta zawsze pchają się za wszelką cenę.
 • Jeszce z tych cwaniaków żądnych wladzy nikt niedotrzymał słowa. Sprzedadzą swoją dusze dla kariery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  9
  Olewam(2013-06-19)
 • PiS musi wygrać nie ma innej opcji. .. Wszyscy robią nagonkę na Prawo i Sprawiedliwość a za ich kadencji bezrobocie spadło o 8%. Dajcie im szanse w Elblągu muszą wygrać. Powodzenia Panie Jerzy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  13
  Niezależny(2013-06-19)
 • Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! Prezes klubu Tęcza (Elsin), który wykupuje płatne ogłoszenia jakim to świetnym jest prezesem. Tego Bareja nawet nie wymyślił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  11
  trenerIIklasyJarząbek(2013-06-19)
 • Ciekawe, że nie ma ani słowa o wizycie i zwiedzaniu Elbląga przez dużego ważniaka PiS - Adama Hofmana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  11
  smilling(2013-06-19)
 • No przemyślcie dokłądnie elblążanie, bo wg mnie to tylko PIS da rade wyprowadzic Elblag na prostą, tylko pAN Wilk, ma predyspozycję żeby zostac prezydentem jest po prostu człowiekiem uczciwym.
 • Ja się pytam gdzie był PiS i inni, którzy tak bardzo kochają Elbląg, gdy trzeba było zrobić referendum, ( frekwencję) podczas głosowania za odejściem Elbląga od Olsztyna ? Teraz, każdy ma cos do powiedzenia, wyciągają bzdetne obietnice, rzucają mięsem, mamią super szybkimi połączeniami z Gdańskim ( po czym bo czym to mamy jeździć), chcą przekopac Mierzeję, którą kilka wieków temu ( sa źródła historyczne) ludzie sami wzmacniali, bo morze ja rozrywało. Jakie statki miałyby wpływać do Elbląga, bo przecież nie wielkie masowce o zanużeniu ponad 10 metrowym. Tylko pani Gelert mówi konkretnie, no może Wróblewski ale reszta. .. sorki, to wizja Szklanych Domów, albo inaczej baniek mydlanych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  11
  papago(2013-06-19)
Reklama