UWAGA!

Przepraszam, czy tu klepią? (spt)

 Elbląg, Przepraszam czy tu biją?
Przepraszam czy tu biją? (fot. Cezary Jaworski/Studio Filmowe Kadr/Filmoteka Narodowa)

Na wyraźne życzenie jednego z Czytelników przygotowałem kolejny, wyjątkowo subiektywny i stronniczy przegląd tygodnia (spt). Ponieważ praca w przemyśle pogardy jest wyjątkowo wyczerpująca, kolejne odcinki będą ukazywały się równie nieregularnie jak dotychczas lub wcale.

Przepraszam, czy tu klepią?

Pod artykułem dotyczącym przesłuchania jako świadka nastoletniej dziewczyny na elbląskiej komendzie, wylała się fala komentarzy. Czytelnicy podzielili się mniej więcej na dwie grupy, pierwsza była za tym, żeby gówniarze zgodnie z obietnicą jednego z policjantów sklepać tyłek, druga chciała, żeby panom policjantom (tu padały różne określenia, ale wyleciały mi z głowy) przyklepać kary dyscyplinarne. Będę zapewne trochę démodé, ale wydaje mi się, że najlepiej by było, gdyby policjanci przestrzegali po prostu postanowień Kodeksu Postępowania Karnego. Pozostawianie im decyzji, kogo sklepać, a komu odpuścić, wielokrotnie się w przeszłości nie sprawdzało.

 

TW Ryszard

Sąd wydał wyrok, który jednoznacznie stwierdza, że Tadeusz Kujda, długoletni i bardzo bliski współpracownik prezesa Kaczyńskiego, hojnie ostatnio obdarowywany stanowiskami w spółkach SP, był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Cała Polska zamarła w przerażeniu, że prezes mógł być jakoś sterowany przez SB. Na szczęście wicepremier Kaczyński wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że wyroki polskich sądów są guzik warte. Wszystkim z głośnym hukiem spadł kamień z serca. We mnie się tli tylko pytanie, dlaczego po siedmiu latach reform ministra Ziobry, sądy mają ciągle czelność wydawać niesłuszne wyroki. Odejmujemy sobie od ust unijne pieniądze, aby przeprowadzić jakże słuszne reformy, a nadzwyczajna kasta dalej robi po swojemu. Jedyna nadzieja, że sędzią, która wydała ten haniebny wyrok, szybko zajmie się nowa Izba Odpowiedzialności Zawodowej. No bo ministra Ziobry będziemy przecież bronić jak niepodległości.

 

„Franek” traci na wartości

Inflacja w Szwajcarii wzrosła do 2,8% w maju i w związku z tym podniesiono tam stopy o 0,5 pkt proc, bo boją się, że inflacja wymknie im się spod kontroli. Może i ci Szwajcarzy robią dobre zegarki i nie najgorszą czekoladę, ale o finansach najwyraźniej nie mają zielonego pojęcia. Prezes Glapiński rok temu przy takiej inflacji w Polsce jednoznacznie stwierdził, że może się ona co najwyżej zmniejszać. Niech oni tam za górami zajmą się lepiej hodowlą fioletowych krów, a ekonomię zostawią prawdziwym autorytetom w tej dziedzinie.

 

Chłopaki nie płaczą

Wspomniany już prezes Glapiński stwierdził, że według jego przewidywań przez najbliższe dwa lata żywność będzie drożała na świecie i "nie ma od tego wyjścia, tak musi być, powiem seksistowsko: po męsku musimy się z tym zmierzyć”, dodał człowiek, który zarobił w tamtym roku ponad milion złotych. Przy tych szalejących cenach będzie mu ciężko związać koniec z końcem, ale trzymamy kciuki za jego męskość.

 

Wolne media

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej, mówi, że "media są kulą u nogi debaty publicznej". Ciekawa, jeśli nie rewolucyjna to myśl, bo po 1989 roku żyliśmy w błędnym jak się okazuje przekonaniu, że niezależność i różnorodność mediów to gwarancja wolnej debaty publicznej właśnie. Oczywiście prezes nie miał na myśli wspomnianej gazety, która tę debatę w sposób zawsze zgodny z jego wolą kształtuje. Nie od dziś wiadomo, że dla Jarosława Kaczyńskiego idealny świat mediów, to ten stworzony przez Orbana albo Putina, czyli pełna zależność od władzy.

 

Poczet królów

Abp Marek Jędraszewski stwierdził, że „prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, od 12 lat spoczywający na Wawelu, w swej służbie narodowi i państwu królom był równy”. Inflacja szaleje, koszty życia rosną, a tu chyba trzeba będzie nowe podręczniki do historii kupować. Warto by jeszcze sprecyzować, którym królom był równy. Arcybiskup nie miał chyba na myśli króla Stasia, co to do alkowy carycy lubił zaglądać, albo nie daj Boże króla Bolesława Śmiałego. Jego postępku wspominać nawet nie będziemy.

 

Opozycja

Na koniec, żeby nie było, chociaż słowo o opozycji. Z tego co słyszę w telewizorze ciągle jest totalna.

Subiektywny

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeżeli panu 'subiektywnemu' wydaje się, że ciągły lans polityków tzw. opozycji to przejaw wolnej debaty publicznej to chyba jednak jest w mylnym błędzie i nie trafia w 'samo sedno tarczy', Puszczanie oka do publiki zawsze na czasie, ale publika czyta i swoje wie.
 • Totalna czy totalnie bezradna? Oprocz szkod w PE po tej ich kadencji nic nie zostaje. A gdzie macie KOD i zle baby? Nie. ma lockdownu wiec nie ma jak grac na emocjach. Zostaje wam szczucie na pomoc ukrainie. A to ryzykowny krok, oj ryzykowny. No i rzucanie cenami w wyborcow w skuzbie walki z rzadem. A jest drogo wiec moze ta droga. No ale ludziom nie chcialo sie stacji blokowac. Wiec nie chwyta jak aborcja. No. zobaczymy co tam macie znow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  16
  Elektor_inspektor(2022-06-20)
 • Uważnie przeczytałem przegląd i nie wiem, w którym miejscu i kogo z opozycji lansuje w nim autor? Nie wystąpiło tutaj ani razu jakiekolwiek nazwisko, nawet sugestia osób a co dopiero mówić o lansowaniu. A to że przegląd w sposób satyryczny ocenia kręgi rządzące? No cóż, jest przecież uczciwie nazwanym przeglądem subiektywnym.
 • @Bsp - Miły Panie(Pani), dawno temu w kręgach młodzieżowych, w pewnych sytuacjach padało pytanie - cynik czy idiota ? Zapytam czy zatem podpisanie artykułu na inny temat ksywką - panPutin będzie alibi na jego zawartość ? A opozycję lansują tutaj na co dzień i od święta, nie ma co udawać głupiego, bo tak jest.
 • W Elblągu klepiemy coraz większą biedę!!!!!
 • Niestety dzięki konkordatowi każdy Polak finansuje pedofile w Polsce. Dzięki pisuarom latami będziemy spłacać dług krajowy
 • @8* - Jesteś nie na tym kanale telewizyjnym, helloł !!
 • Hi hi hi ha ha ha ale to tu nie ma nic śmiesznego. Karierę robią sędziowie swoi, dostępni na życzenie. W ramach przepisów anty covid utrąca się z marszu sprawę Pegasusa. Kiedy jednak Tadeusz Kujda okazuje się TW Ryszard i małym kłamczuszkiem no wtedy wyroki są guzik warte. A kto oskarża w tej sprawie, Prokurator, którego mogą aktualnie zdegradować i przeciągnąć po ziemi jak tylko będzie się PiS podobać.
 • E tam. Mi sie podobało. Jest się przy czym uśmiechnąć. Jak znam życie, to prędzej osiwieje niż się doczekam, aż marudy, którym ciągle źle same coś ciekawego napisząj. Przecież to takie proste.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  monty(2022-06-20)
 • polecam lekturę, ,Spółki Prezesa" oraz zapomniany już film na You Tube pt. , ,Oszołom" o pewnym kontrolerze NIK, który wykrył kluczowy przekręt w aferze FOZZ. Biedak odszedł z tego świata, jednak zanim to zrobił to właśnie Kornel Morawiecki, ,ugościł Go herbatką" a później już tylko zawiózł na SOR. Jakimi wiec ludźmi otacza się Prezes i czy przypadkiem nie są to osoby dawnego aparatu oraz potomkowie tych, którzy się dla niego zasłużyli ? A naklejka, logo PiS, to tylko i aż hasło ciągłości i trwania pewnych starych elit. No ale wiara w prawo i należną ludowi sprawiedliwość dziejową nie pozwoli siła narodu zejść ze sceny.
 • Miejmy nadzieję, że publika wie. Tylko co wie. Oczekuje na waloryzację 500+ do 700+. Drukarki NBP i mennicy mają nie takie moce przerobowe a potem zdziwione, że inflacja. Cyrk na kółkach. Z bardziej poważnych już spraw to jeden drugiemu nie powiedział co podpisuje w Brukseli. W sumie jak rada propagandowa PiS uzna, że poda komunikat, że my tych pieniędzy unijnych z KPO nie potrzebujemy bo prosić się nie będziemy to z automatu elektorat PiS poprze i taką decyzję. Jak pokazuje przykład pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego robią co chcą, rękami spółek państwowych będą stawiać monumenty na każdym kawałku gruntu na w Tarnowie na PKP np. Mogą iść przecież dalej i na każdej stacji Orlen postawić monument pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.
 • Zabrakło wpisu o kolejnym przykładzie "miłości" katolików. Bezwstydni oprawcy w akcji
Reklama