UWAGA!

Przeprowadzka policji z Młynar

 Elbląg, Otwarcie nowego posterunku policji w Młynarach,
Otwarcie nowego posterunku policji w Młynarach, fot. Anna Dawid

- To ważne, abyśmy byli bliżej społeczeństwa i taka jest misja policji - mówił w środę (26 października) nadinspektor Roman Kuster, zastępca komendanta głównego policji podczas uroczystego oddania do użytku nowego posterunku w Młynarach. Zobacz zdjęcia.

W nowym posterunku przy ul. Kwiatowej 11 służbę pełni 8 policjantów. Inwestycja kosztowała 3 mln zł, pieniądze pochodziły z rządowego programu modernizacji służb mundurowych, a działkę pod budowę posterunku przekazała gmina Młynary.

- Takie posterunki, jak ten są najbliżej ludzi, a więc są najważniejsze. Jeżeli poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza te rozumiane w wymiarze lokalnym mamy na wysokim poziomie, to jest to zasługa takich profesjonalnych funkcjonariuszy, jak z Młynar. Wykrywalność przestępstw jest tutaj na poziomie 82,4 procent, czyli powyżej średniej wojewódzkiej. Cieszę się, że taka załoga będzie mogła korzystać z nowego i nowoczesnego budynku - mówił Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Inspektor Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie, zapowiedział kolejne inwestycje w powiecie elbląskim. - W najbliższym czasie rozpoczniemy budowę nowej komendy w Elblągu i budowę posterunku w Tolkmicku - mówił inspektor Tomasz Klimek.

Niebawem, czyli kiedy? - Myślę, że proces inwestycyjny rozpocznie się w przyszłym roku. Pieniądze na ten cel są zabezpieczone - dodał komendant Klimek.

W uroczystym oddaniu do użytku nowego posterunku uczestniczyły m. in. władze województwa, powiatu elbląskiego i gminy Młynary, a także Roman Kuster, zastępca komendanta głównego policji.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama