UWAGA!

Przesłuchano już 17 świadków, trwa proces ratowników medycznych

Elbląg, Przesłuchano już 17 świadków, trwa proces ratowników medycznych
(fot. archiwum portEl.pl)

Trwa proces ratowników medycznych ze szpitala wojewódzkiego, oskarżonych w sprawie gwałtu i innych czynności seksualnych. W poniedziałek odbędzie się kolejna rozprawa, na której sąd będzie przesłuchiwał kolejnych biegłych.

Proces ruszył w czerwcu. Na ławie oskarżonych zasiadło dwóch ratowników medycznych, jeden z nich jest oskarżony o gwałt, a drugi o tak zwane inne czynności seksualne. Miało do nich dojść podczas wyjazdowego szkolenia w Kaliningradzie, w jednym z hoteli. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest kobieta, która podczas szkolenia pełniła funkcję tłumaczki.
       - Dotychczas sąd wyznaczył siedem terminów posiedzeń w tej sprawie, odbyło się sześć. Kolejne jest zaplanowane na 15 grudnia, kiedy to sąd przesłucha biegłych z zakresu psychiatrii i neurologii – informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Dotychczas w tej sprawie przesłuchano 17 świadków, w tym pokrzywdzoną, którą sąd przesłuchiwał dwukrotnie w rodzinym ośrodku diagnostyczno-konsultacyjnym, by zapewnić jak najlepsze warunki do tych czynności.
       Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami, więc wszelkie szczegóły dotyczące zeznać świadków objęte są tajemnicą sądową. Wiadomo jedynie, że dotychczas sąd przesłuchał biegłego z zakresu biologii, który wypowiadał się na temat tego, czy na materiałach dowodowych ze sprawy znajdował się materiał genetyczny DNA oskarżonych.
       Oskarżeni ratownicy nadal pracują w pogotowiu. Jak wcześniej zapewniała dyrekcja szpitala wojewódzkiego, w tej sprawie nie zostaną podjęte żadne decyzje do czasu ogłoszenia przez sąd wyroku. Obaj oskarżeni twierdzą, że są niewinni.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ufam, że sąd po rozpatrzeniu wszelkich dowodów wyda sprawiedliwy wyrok i sprawiedliwości stanie się zadość, uważam jednak, że ratownicy do czasu wydania wyroku powinni być odsunięci od bezpośredniego kontaktu z chorymi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  6
  Janka(2014-12-12)
 • Co najwyżej, można być być oskarżonym o gwałt, a nie oskarżonym o rzekomy gwałt. Widać, że RG ma już wyrobione zdanie na ten temat. Jeśli cenzura tego nie puści, to niech chociaż zrobi poprawkę w tekście i usunie tą "rzekomość"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Machupichcę(2014-12-12)
 • a nie łatwiej przesłuchać obsługę hotelu w Kaliningradzie niż biegłych których tam nie było ?
 • Dziękuję :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Machupichcę(2014-12-12)
 • przesłuchanie biegłych po to, żeby potwierdzili, co jest napisane na wynikach DNA. .. .to za nasze podatki !? Przecież na KAŻDYM wyniku DNA jest wyraźnie napisane, co i jak. Albo mieli kontakt, albo nie. A skoro dokument dopuszczony do sprawy, no to odpowiedź oczywista, inaczej nie byłby dowodem.
 • Droga Janko, z Twojej wypowiedzi wywnioskować można, że Sąd wyda sprawiedliwy wyrok i. .. skaże ratowników. A co, jeśli są niewinni, a tłumaczka konfabuluje ? Nie widzę związku ze sprawą a faktem ratowania zdrowia i życia pacjentów. Ratownik medyczny to nie nauczyciel szkoły podstawowej podejrzewany (nie skazany) za pedofilię ! Czy myślisz, że owi ratownicy udzielając pomocy np. poszkodowanej w wypadku kobiecie mają brudne myśli ? Rozumiem szeroko pojętą solidarność jajników, lecz nie każdy facet to gwałciciel i zbok, a Ty przyjęłaś taki tok rozumowania.
 • Janka najwidoczniej ma feministyczne zapędy, według których każdy facet w wieku od lat 5 do śmierci to "potential rapist". Więc ratowników już osądziła...
 • Do Machupichcę: Czy pani jest zoną (partnerką) jednego z ratowników?
 • Nauczyciela wywalić a ratownika, który ma kontakt z umierającymi, chorymi może pracować z TAKIMI oskarżeniami?! Halo, oni się już przyznali, mieli dostać zawiasy! Przestraszyli się sądu i się "odeznali" nagle są niewinni. chyba jesteś kolegą jednego z nich, skoro tak twierdzisz, że są niewinni. Po co miałaby, jak mówisz "konfabulować" ? Po co? Kasy z tego żadnej, tylko problemy, ciąganie po sądach, wypytywania, przesłuchania, nic miłego, uwierz. Nikt normalny nie poszedłby na policję ze zmyśloną taką sprawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  doświadczonalosem(2014-12-13)
 • każdy wyrobił sobie opinie o ratownikach że są winni na 100% bo co ? bo w Uwadze tak to przedstawili?! odwrócmy tą sytuacje-to ratownicy zgłaszają pierwsi sprawe do Tvn-u, są przedstawieni widzom jako ofiary pomówienia, przedstawiaja swoje dowody: po której wtedy jesteście stronie??? Media robią sensacje, pozwolmy wydać wyrok a nie sugerujmy się tym co próbuja nam wmawiać.
 • Do gkd: ale ratownicy tego nie zrobili, nie zgłosili się do TVN
 • tak broncie ratownikow a co bylo w lodzi ??takzwane skurki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  gazownik(2014-12-13)
Reklama