UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przewodnicy ruszają na szlak. W sobotę

 
Elbląg, Soboty z przewodnikiem cieszą się dużą popularnością wśród elblążan
Soboty z przewodnikiem cieszą się dużą popularnością wśród elblążan (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Osiem spacerów na ósmą edycję cyklu "Sobota z przewodnikiem PTTK". Ciekawi historii ruszą szlakiem elbląskich kin, poznają tajemnice katedry, dowiedzą się, gdzie przed laty działały popularne karczmy, zajazdy, restauracje. Pierwszy spacer już 7 lipca. Do "Rzymu".

Podczas tegorocznej edycji spacerów z przewodnikiem PTTK, mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu. Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta. Niepodważalnym atutem spacerów jest wyjątkowa okazja do poznania miejskich legend, historii i przewodnickich ciekawostek. W tym roku na elblążan i turystów czeka osiem sobotnich wypraw o bardzo zróżnicowanej tematyce.
      
       7 lipca – „Rzym” w Elblągu. Przewodnik: Stanisław Bukojemski, godz. 10 miejsce zbiórki: przy Ratuszu Staromiejskim ul. Stary Rynek 25
       14 lipca – „Karczmy, zajazdy, restauracje”. Przewodnik: Amadeusz Pfeifer, godz. 10 miejsce zbiórki: przy pomniku Odrodzenia, pl. Konstytucji.
       21 lipca – „Turystycznym szlakiem”. Przewodnik: Leszek Marcinkowski, Kamil Zimnicki, godz. 10 miejsce zbiórki: pod siedzibą PTTK, ul. Krótka 5.
       28 lipca - Śladami elbląskich kin. Przewodnik: Karol Wyszyński godz.10 miejsce zbiórki: przy dawnym Kinie „Syrena” (spacer organizowany przy współpracy z Kino Światowid)
       4 sierpnia – Tajemnice elbląskiej katedry. Przewodnik: Stanisław Bukojemski, godz. 10:00 miejsce zbiórki: przy Ratuszu Staromiejskim ul. Stary Rynek 25
       11 sierpnia – W „DUCHU” średniowiecza. Przewodnik: Bartosz Skop, godz. 10 miejsce zbiórki: ul. Bożego Ciała przy kościele Bożego Ciała.
       18 sierpnia – Ulica Bema. Przewodnik: Karol Wyszyński, godz.10 miejsce zbiórki: pętla tramwajowa ul. Saperów.
       25 sierpnia – Nasza Bażantarnia. Przewodnik: Jolanta Bulak, godz.10:00 miejsce zbiórki: przy muszli koncertowej w Parku Bażantarnia
      
       Spacery odbywają się bez względu na pogodę, a udział w nich jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej lub odwiedzając siedzibę przy ul. Krótkiej 5, a także w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Stary Rynek 25 oraz w Bramie Targowej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama