UWAGA!

Przewodniczący Pruszak

 
Elbląg, Marek Pruszak
Marek Pruszak (fot. arch. AD)

Zaskoczenia nie było - przewodniczącym Rady Miejskiej został Marek Pruszak, dotychczasowy wiceprzewodniczący. Stanowisko to  przejął po Jerzym Wilku, który w tegorocznych wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła. Wiceprzewodniczącymi zostały Małgorzata Adamowicz (Platforma Obywatelska) oraz Jolanta Lisewska (Prawo i Sprawiedliwość). Zobacz zdjęcia.

Nowemu przewodniczącemu gratulował - choć wirtualnie - Jerzy Wilk, obecnie poseł. 
       - Miałem okazję współpracować z panem przez wiele lat, gdzie dał się pan poznać jako osoba pracowita, o wysokiej kulturze Życzę owocnej pracy i satysfakcji z wykonywanych obowiązków - napisał w liście, który podczas dzisiejszej (26 listopada) sesji odczytała Jolanta Janowska, radna PiS.
       Nowy przewodniczący, a w poprzedniej kadencji wiceprezydent, podziękował za wybór, a potem mówił o tym, czym będzie się zajmował. 
       - Rada stoi na straży podmiotowego traktowania mieszkańców - mówił Pruszak.  - Jestem za tym, by mieszkańcy mogli zabierać głos podczas komisji oraz podczas sesji Rady Miejskiej. Będę zabiegał o podmiotowe traktowanie radnych, terminowe przekazywanie odpowiedzi. Jestem otwarty na współpracę z prezydentem, Rada nie będzie blokować racjonalnych uchwał. 
       Pruszak ma 52 lata, w przeszłości był dyrektorem dwóch elbląskich szkół oraz kuratorem oświaty województwa elbląskiego. Radny kilku kadencji, od ponad 20 lat należy do NSZZ Solidarność oraz do Akcji Katolickiej. Członek zarządu miejskiego Prawa i Sprawiedliwości.
       Podczas sesji wybrano również wiceprzewodniczące - zostały nimi Małgorzata Adamowicz (Platforma Obywatelska) oraz Jolanta Lisewska (Prawo i Sprawiedliwość). 
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama