UWAGA!

Przewodnik wyborczy: Na kogo głosować?

Przewodnik wyborczy: Na kogo głosować?

Już w najbliższą niedzielę Polacy zdecydują, której partii powierzą ster państwa. Taki jest główny cel wyborów parlamentarnych, jednak my, w Elblągu, mamy ważniejsze powody, dla których na jednych kandydatów głosować powinniśmy, a na drugich nie. Chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać osoby, które będą miały realną możliwość być co najmniej tak skuteczne dla Elbląga, jak w mijającej kadencji Poseł Elżbieta Gelert.

O głosy elblążan będzie ubiegało się łącznie 143 kandydatów, w tym 81 mężczyzn i 62 kobiety. Co ciekawe, średnia wieku ubiegających się o mandat poselski w naszym okręgu wyborczym to 42 lata. Kandydaci są zaszeregowani w 10 komitetach wyborczych. Przy czym wydaje się, że największa rywalizacja odbędzie się między pierwszym i drugim komitetem, czyli klasyczna wojna między PiS i Platformą Obywatelską.
       Warmia i Mazury od 10 lat są bastionem Platformy Obywatelskiej. W ostatnich ogólnopolskich wyborach (wybory prezydenckie 2015) to właśnie kandydat tej partii – Bronisław Komorowski zdobył największe poparcie w naszym okręgu.
       4 lata temu, podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, najlepszy wynik w okręgu wyborczym wśród wszystkich kandydatów uzyskała Elżbieta Gelert, startująca z nr 3 na liście PO. Zdobyła wówczas zaufanie 15 901 głosów. Wygrała z takimi osobami jak Sławomir Rybicki, późniejszy minister w Kancelarii Prezydenta Komorowskiego (13 644 głosy), Leonard Krasulski – poseł PiS (12 970 głosów), czy Wojciech Penkalski – poseł najpierw Ruchu Palikota, potem niezrzeszony, a obecnie na politycznej emeryturze (prawie 10 000 głosów), a wszyscy wymienieni startowali z pierwszych miejsc, co zawsze dodaje kilkanaście procent głosów…
       Jeśli chodzi o pracę w samym parlamencie tutaj znowu należałoby wyróżnić Elżbietę Gelert. W tej kampanii wyborczej jest jedynym kandydatem, którego zasług m.in. przy Małym Ruchu Granicznym, przyspieszeniu budowy S7, czy wkładu w Pakiet Onkologiczny i program In Vitro nikt nie kwestionuje.
       Konkurenci mają duży problem ze znalezieniem czułego punktu posłanki, więc posiłkują się utożsamianiem Pani Gelert tylko z PO, anonimowymi donosami do mediów odnośnie rzekomej współpracy z karanym dziennikarzem lub niedoprowadzeniem do uruchomienia odpraw fitosanitarnych, chociaż zorientowani wiedzą, że posłanka załatwiała wszelkie rozporządzenia, często nie mogąc się dodzwonić do… samego portu.
       Wydaje się, że dla wielu osób rywalizacja z Elżbietą Gelert to kwestia ambicji, często zbyt agresywnie rozumianych. Tymczasem trudno dziś znaleźć równie dobrego kandydata. Po pierwsze Elżbieta Gelert spośród obecnych posłów z naszego okręgu jest najaktywniejsza na każdym polu, nawet na Facebooku. Dla nas, elblążan, oczywistym walorem jest też fakt, że jako jedyna na swojej liście faktycznie mieszka i pracuje w Elblągu. Po drugie wśród wszystkich kandydatów posiada największe doświadczenie, ścieżki oraz kontakty w Warszawie, które gwarantują kontynuację dobrych dla miasta działań w stolicy. Po trzecie i w końcu najważniejsze… Elżbieta Gelert nigdy nas nie zawiodła i sumiennie realizowała wszystkie swoje obowiązki – w Szpitalu Wojewódzkim, Radzie Miasta oraz w Sejmie.
       Ja zagłosuję na Elżbietę Gelert i polecam to każdemu, kogo bardziej od partyjnych szyldów obchodzi los Elbląga.
      
       Michał W. 
      
      
Materiał sfinansowany przez KW Platforma Obywatelska RP
      
      
------------Ogłoszenie wyborcze------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)