UWAGA!

Przewozy Regionalne szykują strajk. Co z podróżami elblążan?

 
Elbląg, Z powodu strajku Przewozów Regionalnych nie ucierpią elbląscy podróżni
Z powodu strajku Przewozów Regionalnych nie ucierpią elbląscy podróżni (fot. arch. AD)

Po północy z 28 na 29 czerwca może rozpocząć się bezterminowy strajk w Przewozach Regionalnych. Jeszcze trwają rozmowy ze stroną związkową, ale spółka przygotowuje się na sytuację, gdy nastąpią utrudnienia w ruchu pociągów. Elbląskich podróżnych uspokaja Michał Stilger z PR: - Do strajku nie przystąpią pracownicy zatrudnieni w pomorskim oddziale spółki, który obsługuje połączenia na terenie województwa pomorskiego oraz do sąsiednich.

- Naszym żądaniem jest zawarcie paktu gwarancji dla pracowników spółki na okres 5 lat, aby zawrzeć taki pakt koniecznym jest, aby firma miała stabilną sytuację finansową, a żeby osiągnąć stabilność zadziałać musi zarówno strona rządowa, jaki i marszałkowie - mówił na konferencji prasowej w połowie czerwca przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek.
       Rozpoczęcie strajku pracowników Przewozów Regionalnych planowany jest na noc z 28 na 29 czerwca. Wówczas żaden pociąg obsługiwany przez tę spółkę nie wyjedzie na trasę, natomiast te, które będą w drodze dojadą do stacji docelowych. Sprawa jednak nie jest jeszcze przesądzona.
       - Pozostajemy w stałym kontakcie ze stroną społeczną i robimy wszystko, by do strajku nie doszło - poinformował nas Michał Stilger ze spółki Przewozy Regionalne. - Jednocześnie, chcąc być przygotowanym na wszystkie scenariusze, dokładamy wszelkich starań, by nasi pasażerowie nie pozostali bez możliwości dojazdu. Do strajku nie przystąpią pracownicy zatrudnieni w pomorskim oddziale spółki, który obsługuje połączenia na terenie woj. pomorskiego oraz do sąsiednich województw - uspokaja mieszkańców m.in. Warmii i Mazur.
       Aby zminimalizować skutki zapowiadanej akcji strajkowej, Przewozy Regionalne z myślą o swoich pasażerach wprowadziły szereg rozwiązań ułatwiających im podróżowanie w czasie strajku.
       - Porozumieliśmy się z innym przewoźnikami kolejowymi w sprawie honorowania przez nich biletów PR (nasze bilety będą honorowane w pociągach PKP Intercity (TLK i IC), Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Małopolskich, Kolei Śląskich, Kolei Dolnośląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Mazowieckich i Arrivy RP) - wskazuje Michał Stilger. - Uzgodniliśmy z innymi przewoźnikami przejęcie obsługi wybranych połączeń: Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi dodatkowe pociągi na trasie Łódź Widzew - Koluszki, a Koleje Dolnośląskie obsłużą część kursów na trasie Wrocław - Jelenia Góra. Porozumieliśmy się z PKP Intercity w kwestii wyznaczenia dodatkowych postojów na wybranych stacjach dla części pociągów TLK i IC. Stworzyliśmy specjalną infolinię, która będzie czynna już od 28 czerwca od godz. 20 (tel. 22 47 33 800 - opłata za minutę połączenia zgodnie z cennikami operatorów), na wybranych stacjach przygotujemy punkty informacji mobilnej, a za część odwołanych pociągów uruchomimy autobusy zastępcze - kończy przedstawiciel spółki Przewozy Regionalne.
       Z kolei Radio Zet poinformowało, że na dziś (26 czerwca) zaplanowano rozmowy ostatniej szansy w siedzibie spółki, w których uczestniczą minister infrastruktury oraz związkowcy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I dobrze szlabany będą otwarte
  • Według mego rozeznania cały ten spadek po nieboszczce PKP od wielu lat strajkuje i każe sobie państwu dopłacać, tak zresztą jak i górnicy do wszechobecnej niemocy twórczej i zwijania interesu wynikającego głównie z braku gospodarza a właściwie właściciela. Postsocjalistyczna śpiewka o lumpenproletariackich korzeniach przebicia wszystkiego i wszystkich pistoletem strajkowym w wykonaniu znaczących grup zawodowych to wielki spadek po minionej epoce i ciągle nieustająca pogoń za króliczkiem w wielkim aplauzie przygłupiego społeczeństwa. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    AMalejużniekoniecznie(2015-06-26)
Reklama