UWAGA!

Przez upał tramwaje jeździły inaczej (aktualizacja)

 Elbląg, Przez upał tramwaje jeździły inaczej (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Czwartkowe upały spowodowały, że odkształciły się elementy torowiska w ciągu al. Grunwaldzkiej. Zarząd Komunikacji Miejskiej i Tramwaje Elbląskie wprowadziły od godz. 20 zmiany w rozkładzie jazdy. Tramwaje nie dojeżdżały do pętli Druska. W piątek od rana wszystko wróciło do normy.

"Uwaga! 27.06.2024 od ok. 20:00 do odwołania brak możliwości dojazdu do pętli Druska i tymczasowe zmiany tras na liniach nr 1, 2 i 4 - informował w czwartek wieczorem ZKM, podając nowe trasy przejazdów.

 

Linia nr 1 (trasa okrężna)

Od ul 1 Maja przez Grota - Roweckiego, 12 Lutego, Dąbka do pętli Ogólna.

 

Linia nr 2

Zmiana trasy dla obu kierunków

pętla Marymoncka - pętla Saperów (przez Pl. Słowiański)

 

Linia nr 4 (trasa okrężna)

Od ul. Grota - Roweckiego przez 1 Maja, Pl. Słowiański, Browarną, Obrońców Pokoju, Dąbka do pętli Ogólna.

 

- Tymczasowe zmiany tras spowodowane zostały przez wysoką temperaturę i odkształcenie się elementów torowiska w Al. Grunwaldzkiej - informuje ZKM.

Dodajmy, że władze miasta planują remont torowisk, przygotowują właśnie dokumentację z tym związaną.

 

Aktualizacja: W piątek od rana tramwaje wróciły na swoje stałe trasy.

red.

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A kiedy Miasto zainwestuje w tramwaje? Rozlatujące się tory i rozlatujące się Konstale. Od czasu zmiany linii przez ZKM nie korzystam w ogóle z komunikacji miejskiej, bo to nie ma sensu.
 • Dobrze, że natychmiast została wprowadzona komunikacja zastępcza....
 • ... bo tory były złe...
 • @mtsz - A ja przez 30 lat nie korzystałem z komunikacji miejskiej, a teraz niekiedy korzystam. Mam swoje kursy i wszystko działa jak w zegarku. Tylko te przystanki źle umiejscowione, muszę dojść 50-100 metrów, normalnie masakra.
 • ZKM co się z wami dzieje? Niedawno informacja o tym, że wprowadziliście jedną linie zastępczą autobusową dla całego Elbląga z okazji remontu. Wydaje się wam, że to chyba Trójmiasto albo Warszawa aby się przesiadać bo takie rady dostali pasażerowie w związku z tym, że nie dojadą do pracy. Wszyscy mamy się przesiadać na placu słowiańskim aby dojechać do Druskiej albo na Nad Jar. Panują duuże upały. Z komunikacji miejskiej często korzystają starsi ludzie, ludzie pracujący i mają w takie temperatury teraz urządzać sobie biegi przesiadkowe bo pomiędzy wieloma autobusami jest różnica 2-3 minut, jeżeli nie zdążysz to poczekasz 30 min bo wszystkie razem odjechały. Na pewno pracodawca zrozumie. Dodam też, że istniała kiedyś pętla na Obrońców Pokoju, ale jak było napisane nie opłacało się jej utrzymywać. Teraz wzamian nie została zorganizowana żadna zastępcza komunikacja na JUŻ dla pasażerów, którzy niestety pracują cały tydzień, a nie od poniedziału do piątku. Dobrze, że dla młodych są nogi, hulajnogi albo rowery bo na taksówkach z wami można byłoby stracić całą wypłatę. Już nie wspomnę o cenach biletów z tej okazji. Ciekawe czy będą jakieś zniżki czy wydłużenia biletów miesięcznych dla tych, co dojeżdzają do pracy i stracili środki transportu z okazji remontów i awarii.
 • czekamy na usunięcie z elektrociepłowni pisowskich oszołomów
 • Spokojnie Nissan obiecał 200 mln na modernizację torowisk i nowe tramwaje, sam slyszalem
 • Zbieranina zlomu te wasze tramwaje.
 • Przestańcie wysyłać na trasy te konstale. To nie pojazd to gruchoty.
 • Ten odcinek Grunwaldzkiej aż do dworca, to idealne miejsce na budowę wydzielonego pasa tramwajowo-autobusowego, ze zintegrowanymi przystankami. Tak jak to się robi w dużych miastach. Ale u nas pewnie musi minąć jeszcze ze 30 lat, zanim zarząd ZKM odkryje takie rozwiązania.
 • Na grunwaldzkiej w widziałem w czwartek motorniczego który zatrzymał tramwaj i wyszedł robić zdjęcia torów. Nie wyglądało to dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  857 dni bez KPO(2024-06-28)
 • Co się dziwić że torowisko w złym stanie jak poprzednicy inwestował w św salceson i orgie w Dąbrowie. Nie wspominając o grzybie toruńskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  17
  Pis = bieda(2024-06-28)
Reklama