UWAGA!

Przy Fromborskiej budują ścieżkę

 
Elbląg, Przy Fromborskiej budują ścieżkę
(fot. Anna Dembińska)

Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Fromborskiej. Z uwagi na spore koszty inwestycji na razie powstanie prawie kilometrowy odcinek, to jedna trzecia planów.

Trzykilometrowy odcinek ścieżki od Bielan do wysokości ulicy Lema w Krasnym Lesie ma kosztować 7 milionów złotych. Z uwagi na znaczny koszt budowy inwestycję podzielono na etapy. W pierwszym etapie powstanie prawie kilometrowy odcinek od Bielan do wysokości ulicy Kruczkowskiego w Zajeździe. - Zakres zadania obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż ciągu, budowę przepustu na rzece Babica – informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga.
       Koszt tego fragmentu ścieżki, który powinien powstać do końca czerwca 2015 roku, to prawie 1,5 mln złotych. Dokumentacja na "Budowę ciągu rowerowo-pieszego wraz z oświetleniem Fromborska - Zajazd - Krasny Las" powstała w 2013 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. - Całość dokumentacji przewiduje budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości około 3 km – dodaje Monika Borzdyńska.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A kto jest wykonawcą robót ?
 • Ja tuczegoś chyba nie rozumiem. Trzy kilometry ścieżki za 7 baniek???
 • Rewelacja! Brawo! A jak szybko idą prace, szacun dla tych, którzy to robia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  zyraddd(2014-10-27)
 • A kiedy ścieżka do Dąbrowy!!!!!
 • Ja naprawdę nie rozumiem jak oni to liczą 3 km ścieżki (chodnika) za 7 mln zł !?!?!? o co tu chodzi i ilu jest podwykonawców ? to jakaś masakra !
 • Całkowity koszt 7 mln zł za 3 km ścieżki. 1/3 ( 1 km ) ma kosztować 1,5 mln. Reasumując 3 x 1,5 = 4,5 mln. Co z resztą pieniędzy ?
 • Taka droga ta ścieżka bo dochodzi jeszcze koszt budowy mostu nad rzeką Babicą. Tak poza tym to takie projekty w ramach budżetu były super, a teraz nie ma szans na wygraną bo wszędzie szkoły remontują swoje boiska! Wszyscy rodzice głosują i tym sposobem wygrywają. Bezsensu to wszystko! Niech szkoły remontują boiska z innych źródeł finansowych!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  agat.maz(2014-10-27)
 • to się nawet dobrze nie rozpędzę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  szybkiiii(2014-10-27)
 • Projekty i odpowiednie pozwolenia.
 • Szkoda, że ścieżka rowerowa będzie z pol-bruku. ..
 • każdy chce zarobić
 • Masakra!"A kto jest wykonawcą". Wykonawcą jest firma "Skanska" bo ona wygrała przetarg. Jestem mieszkańcem krasnego Lasu. Jaki most?-Zrobili przepust 20 m od obecnego. Scieżka nie będzie robiona po lini prostej tylko z dziwną petlą właśnie przy obecnie bezwodnym strumyku. Znowu chałę odwalają. Sam projekt (dwie linie na podkładzie geodezyjnym i parę kółek jako punkty świetlne)kkosztował jakoby 170 tys. zł(można i dwa lata robić taki jeden g. .. .. y projekt)a roboty wycenili na 1,5 mln zł odcinka od rzeczli Babicy do ul. Kruczkowskiego. Złodziejstwo w białych rękawiczkach. Projekt zrobili w 2013 roku ale jego realizację na miesiąc przed wyborami na "szybkiego" zaczeli jakby od marca 2014 roku nie było czasu i elblaskich firm(EPWIK, PZM i PDiM). Afera pokazująca nadal dominację, arogancję i wypaczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Agvarius(2014-10-27)
Reklama