UWAGA!

Przybliżyć specyfikę policyjnej pracy

 
Elbląg, Przybliżyć specyfikę policyjnej pracy
fot. nadesłana

Prawo procesowe, technika kryminalistyczna oraz działanie policjantów na miejscu wypadku drogowego – to trzy główne tematy spotkania jakie zorganizowali dla dziennikarzy elbląscy policjanci. Wzięło w nim udział 11 dziennikarzy z elbląskich redakcji.

Omówienie zagadnień z prawa procesowego a także tego co policjanci robią na miejscach zdarzeń kryminalnych a także tego jak wygląda praca technika kryminalistyki i czym różni się np. śledztwo od dochodzenia – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych na trzygodzinnym spotkaniu. Odbyło się ono wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       - Jest to pierwsze takie spotkanie, ale myślę, że nie ostatnie – mówił insp. Marek Osik Komendant Miejski Policji w Elblągu. – Rozmawialiśmy wcześniej z dziennikarzami i wspólnie zdecydowaliśmy, że możemy zorganizować coś, co przybliży im naszą pracę. Chcieliśmy chociaż w części omówić specyfikę czynności wykonywanych przez nas na miejscach zdarzeń oraz uwarunkowania prawne w jakich pracuje Policja.
       Wśród prowadzących zajęcia znaleźli się policjanci z wieloletnim stażem w swoich dziedzinach: prawo procesowe asp. Tomasz Klucznik, technika kryminalistyki: asp. szt. Arkadiusz Kieca oraz ruch drogowy: asp. Wojciech Skrobotun.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama