UWAGA!

Przygotowania do Regat o Puchar Trzech Marszałków

 
Elbląg, Przygotowania do Regat o Puchar Trzech Marszałków
fot. nadesłane

W Bałtijsku spotkali się organizatorzy II Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. - Prosiliśmy stronę rosyjską o to spotkanie, by móc obejrzeć arenę tegorocznych regat i spotkać się ze służbami odpowiedzialnymi za przygotowania do imprezy – mówi Jerzy Wcisła, dyrktor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego i jednocześnie koordynator tego przedsięwzięcia.

W spotkaniu uczestniczyli ministrowie sportu i kontaktów zagranicznych Obwodu Kaliningradzkiego - Oleg Kosenkow i Ałła Iwanowa, a także mer Bałtijska Iwan Kirwan i starosta Marat Nasyrow  oraz przedstawiciele wszystkich służb odpowiedzialnych za różne sfery funkcjonowania miasta i regionu (policja, służby morskie i inne).
       - To spotkanie było bardzo ważne, bo podczas pierwszych wspólnych regat, które organizowaliśmy w ubiegłym roku, nie udało się
       uniknąć przykrych niespodzianek, które nieco skomplikowały regaty. Po powrocie z Bałtijska jestem znacznie spokojniejszy. Rosjanie bardzo odpowiedzialnie podeszli do roli głównego organizatora. Mer Bałtijska żartobliwie zapewnia, że panują nawet nad pogodą – dodaje Jerzy Wcisła.
       Wśród ubiegłorocznych niespodzianek były np. prowadzone przez Flotę Rosyjską ćwiczenia wojskowe na Zalewie, które zatrzymały polskie jachty na granicy polsko-rosyjskiej. Żart mera Bałtijska na temat pogody też ma swoje uzasadnienie, bo ubiegłoroczne regaty były prawdziwą szkołą przetrwania, w której okresy ciszy przeplatały gwałtowne szkwały i burze.
       - Uzgodniliśmy wszystkie sprawy związane z samymi regatami: zasady pracy zespołu sędziowskiego i kryteria, które muszą wypełnić załogi startujące w regatach – mówi Stanisław Justyński, komandor Jacht Klubu w Elblągu.
       - Regaty są pomyślane jako wspólne święto regionów nadzalewowych, dlatego ważne jest i to, w jaki sposób żeglarze spędzą czas u gospodarzy. W przypadku Bałtijska jest to pytanie szczególnie ważne, bo w mieście obowiązują pewne ograniczenia w swobodnym poruszaniu się. Wszystko wskazuje jednak na to, że uczestnikom regat atrakcji nie zabraknie – dodaje Regina Czymbor z ramienia Biura Regionalnego przygotowująca imprezę.
       Gospodarzem Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków, zaplanowanych na 14 - 17 lipca, będzie w tym roku Bałtijsk.
      
Jolanta Małkowska, elbląskie Biuro Regionalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama