UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowania do zimy

 
Elbląg, Przygotowania do zimy
fot. AD

Zimy jeszcze co prawda nie widać, ale lepiej by nie zaskoczyła - jak to się mówi - drogowców. Miasto wybrało już firmę, która będzie dbała o odśnieżanie dróg i chodników. To Skanska S.A. Oddział PUDiZ w Gutkowie.

Do obowiązków wykonawcy usługi zimowego utrzymania dróg należy m.in. utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego, posypywanie piaskiem i środkami uszorstniającymi nawierzchnię jezdni i chodników, wywóz nadmiernej ilości śniegu oraz pozimowe podczyszczanie jezdni i chodników planowane na marzec i kwiecień 2013 r.
       Wykonawca zobowiązany jest do odśnieżenia jezdni zaliczonych do I kolejności w czasie do trzech godzin od momentu ustania opadów śniegu i dwóch godzin od stwierdzenia wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość tj. lodowica, gołoledź.
       Czas odśnieżania jezdni zaliczonych do II kolejności odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej nie może przekraczać sześciu godzin od ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość.
       Natomiast czas odśnieżania i likwidowania śliskości na chodnikach zaliczonych do I kolejności nie może przekroczyć trzech godzin od chwili ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, ślizgawicy, lodowicy, śliskości śniegowej i pośniegowej. Chodniki zaliczone do II kolejności odśnieżania mają być odśnieżone w ciągu sześciu godzin od chwili ustania opadów śniegu.
       Wszystkie pojazdy odśnieżające jezdnie i chodniki posiadać będą specjalne oznakowanie.
      
       Od 1 listopada Skanska S.A. Oddział PUDiZ w Gutkowie będzie miała uruchomiony punkt informacyjno-dyspozycyjny zlokalizowany w Nowinie koło Elbląga - czynny całą dobę pod numerami telefonów: tel. stacjonarny: (89) 757 97 60, tel. komórkowy: 797 229 315.
      
       Na terenie Elbląga nie tylko Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg prowadzić będzie „akcję zima”. Prowadzić ją również będą właściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy nieruchomości tj. m.in. Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe.
       Za egzekwowanie obowiązków zimowego utrzymania przez wszystkich właścicieli nieruchomości odpowiedzialna będzie Straż Miejska w Elblągu. Będzie ona przyjmować również interwencje dotyczące niewywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązków w zakresie zimowego utrzymania nieruchomości i będzie prowadzić postępowania wyjaśniające.
      
       Przypominamy: Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomość, niezależnie, czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek odpowiadają właściciele tych nieruchomości, (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością). Obowiązek taki na w/w właścicieli nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 j.t.). Nawet w przypadku gdy Skanska S.A. oddział PUDiZ w Gutkowie udrażnia i częściowo odśnieża chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to w/w właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości.
      
       Uwagi prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej pod numerem telefonu: (55) 239 30 34
      
       Mieszkańcy miasta będą mogli również kontaktować się z osobą sprawującą nadzór i kontrolę ze strony Miasta nad przebiegiem „akcji zima” na drogach i zgłaszać swoje uwagi oraz wnioski w zakresie zimowego utrzymania dróg pod numerem telefonu: (55) 239 32 95.
      
       Więcej o Akcji Zima 2012/2013
      
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • niepokoi mnie zapis " Wykonawca zobowiązany jest do odśnieżenia jezdni zaliczonych do I kolejności w czasie do trzech godzin OD MOMENTU USTANIA OPADÓW ŚNIEGU. .. " czyli rozumiem, że jak pada to nie będą odśnieżać??? może się czepiam, ale. .. ..
 • Mam cichą nadzieję. że w tym okresie zimowym odśnieżana będzie ulica Niemcewicza w Elblągu bo też tam ludzie mieszkają którzy dojeżdżają do pracy i takie same płacą podatki, bo innych lat trzeba było cały czas monitować aby pługi przyjechały, aż strach pomyśleć że znowu nadchodzi zima.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2012-11-02)
 • Może Zarząd Dróg przekaże firmie, która wygrała przetarg na odśnieżanie 2012/2013 mapę ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza w Elblągu jak jest zlokalizowana, żeby znowu nie było tak jak innych lat. Nadmieniam mieszkańcy tej ulicy n ie projektowali.
 • Bardzo dobre spostrzeżenie wyborcy ----- Dlaczego takie same podatki płaci podatnik u którego pod oknem pług śnieżny jeżdzi co 15 min i taki u którego pług przejedzie 1 raz na dzień jeżeli wogóle przejedzie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2012-11-02)
Reklama