UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjadą z Torunia zagospodarować elbląski zieleniec?

 
Elbląg, Dzięki inicjatywie społecznej, seniorzy z okolic ul. Mickiewicza i Żeromskiego będą mogli dbać o kondycję fizyczną
Dzięki inicjatywie społecznej, seniorzy z okolic ul. Mickiewicza i Żeromskiego będą mogli dbać o kondycję fizyczną (fot. arch. portEl)

Umiarkowanym zainteresowaniem wśród potencjalnych wykonawców cieszą się inwestycje finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Chęć wykonania tarasu widokowego na Gęsiej Górze zgłosiła tylko jedna firma (i to dopiero za drugim podejściem przetargowym), podobnie sytuacja wygląda z zagospodarowaniem zieleńca między ul. Mickiewicza a Żeromskiego. Urzędnicy elbląskiego ratusza sprawdzają obie oferty.

Pomysł zagospodarowania terenu między ul. Mickiewicza a Żeromskiego został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego (i znalazł się na liście zwycięzców) podczas pierwszej edycji budżetu w 2012 r. Pomysł z siłownią na świeżym powietrzu przy ul. Mickiewicza wniósł Wojciech Klarkowski, zaś o seniorów zatroszczyli się państwo Teresa i Jerzy Wilk.
       I tak oto, dzięki inicjatywie społecznej, seniorzy z okolic ul. Mickiewicza i Żeromskiego będą mogli dbać o kondycję fizyczną korzystając ze sprzętów o wdzięcznych nazwach: biegacz, surfer czy tai chi – trzykołowe. W stworzonym dla nich parku rekreacyjnym będzie również szachownica.
       Z kolei siłownia na świeżym powietrzu zostanie wyposażona m.in. w krzesło do wyciskania, wyciąg górny, a także w sprzęt typu wioślarz czy jeździec. W razie wątpliwości, jak korzystać z urządzeń, obok zostanie umieszczona instrukcja obsługi.
       Oferty można było składać do10 września. Jak poinformowała nas dziś (12 września) Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, chęć zrealizowania i siłowni, i parku rekreacyjnego dla osób starszych wyraziła tylko jedna firma, z Torunia. Na siłownię Miasto zamierza przeznaczyć 49 tys. zł, zaś na park - 29 tys. zł. Trwa analiza oferty.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama