UWAGA!

Przysięgali wierność Bogu i Ojczyźnie

Elbląg, Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam...
Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam... (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Dziś (7 marca) na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbyła się uroczysta przysięga wojskowa najmłodszych żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy bramy koszar przekroczyli w lutym 2008 r. Zobacz fotoreportaż .

Ogółem przysięgę złożyło 600 żołnierzy całej Dywizji. W Garnizonie Elbląg słowa Roty wypowiedziało ok. 150. Przysięgę przyjął dowódca 16 PDZ gen. dyw. Wiesław Michnowicz.
     - Młodzi żołnierze odbyli już szkolenie podstawowe, ale dopiero wypowiadając słowa Roty Przysięgi Wojskowej, stali się pełnoprawnymi żołnierzami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a swoją dalszą służbę pełnić będą w 16 PDZ – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Z tą chwilą przyjęli na siebie współodpowiedzialność za to, co dla każdego narodu jest najważniejsze - niepodległy byt narodu, suwerenność i nienaruszalność granic.
     Generał Michnowicz wyróżnił listem gratulacyjnym żołnierzy, którzy osiągnęli w czasie szkolenia podstawowego najlepsze wyniki. Należą do nich: szer. Marek Krawczyk z 13 Pułku Przeciwlotniczego; szer. Norbert Lato z 16 Batalionu Dowodzenia; szer. Łukasz Marczyński z 16 Batalionu Zaopatrzenia; szer. Sławomir Czarnecki z 16 Batalionu Remontowego.
     - Wszyscy żołnierze, którzy złożyli dziś przysięgę wojskową udają się ze swoimi najbliższymi na przepustki i urlopy. W końcu należy im się zasłużony odpoczynek – dodaje mjr Tuszyński.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A czym się tak zasłużyli po miesiącu. Może od razu dać awans na kapitana. Typowa propaganda zaczerpnięta z głębokiej komuny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Churchil(2008-03-07)
 • może już byli w Iraku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-03-07)
 • Za najwieksze postępy w szkoleniu, barany ale skad mozecie to wiedzieć pewnie macie kategorię D.
 • Ty cymbale o jakich największych postępach mówisz po miesiącu. No chyba że reszta to takie same pacany jak ty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2008-03-07)
 • Ja dzisiaj składałem przysięge i CHWD tym co uważają że żołnierze się nie zasłużyli itp. idz se baranie jeden z drugim do wojska i wtedy się wypowiadaj. Dla tych co nie wiedzą to przed nami żołnierzami jeszcze 2 miesiące szkolenia, a pużniej kolejne 6 na macierzystych pododdziałach, a na urlop zasłużyłem sobie tak samo Ja jak i moi koledzy szeregowi. .. .. poprostu ludzka zazdrość niezna granic, jeden z drugim opszczymurem co wypisują takie głupie komenty sami by chcieli wziąć udział w takiej uroczystości ale nie nadają się i to ich zżera i wypisują durne wypowiedzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pogromca(2008-03-07)
 • Ale masz radoche, kumple będą laski wyrywać na imrezach a ty będziesz na warcie albo na poligonie. No świetny wybór
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Churchil(2008-03-07)
 • Także dzisiaj składałem przysięgę. I może i będę na warcie albo innej służbie w jednostce a kolesie będą "wyrywać" laski na dyskotekach ale to ja będę mógł opowiedzieć dzieciom i wnukom co przeżyłem i jak się bawiłem w wojsku. 16 Batalion Dowodzenia rules :)
 • 9 miesięcy wakacji na koszt państwa, tyle do opowiadania
 • Ja byłem w wojsku i uwierz mi że oprócz zmarnowanego czasu nie ma nic do opowiadania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-03-07)
 • Każdy kowalem swojego losu, w kazdej nawet najgorszej jednostce można dobrze i ciekawie spedzić pobór, skoro zycie składa się tylko z samych przyjemnosci typu wyrywanie lasek to musisz byc super żigolo lub następnym pryszczatym małolatem który twardziel jest tylko przed klawiaturą komputera. A z tego co wiadomo to za mundurem panny sznurem, odnośnie tego czego mozna się nauczyć po miesiącu - w miarę dobrze chodzić i przy dobrym podejsciu celnie strzelac i najwazniejsze, ,cwaniactwa, ,które przyda się najbardziej w zyciu by nie być zawsze kopanym w d. ..
 • Po miesiącu urlop - to tylko w wojsku może być. Młode trepy coś tam klepią, bo nie mają wyjścia. Uczyć się nie chciało, to teraz biegaj na poligonie. ..
 • Dlaczego Bogu i Ojczyźnie. Jeżeli Bóg jest bogiem wszystkich Ojczyzn to właściwie nie mamy wrogów więc po co wojsko. A jeżeli Bóg z innych żołnierzy pozwoli na nas napaść to czy to ten sam Bóg. Poza tym armię utrzymuje ta Ojczyzna więc niech może przysięgają najpierw Ojczyźnie.
Reklama