UWAGA!

Pstryk i będzie zielone

 
Elbląg, Pstryk i będzie zielone
fot. Anna Dembińska

Dla poprawy bezpieczeństwa na ul. Odrodzenia (skrzyżowanie z Wiejską) i na Królewieckiej (przy os. Metalowców) jeszcze w tym roku stanie sygnalizacja świetlna, którą będą mogli uruchamiać piesi (naciskając przycisk, żeby zapaliło się zielone światło).

Od stycznia 2012 funkcjonuje w naszym mieście sygnalizacja wzbudzana na ul. Warszawskiej (przy Elsinie), która została wybudowana jako pierwsza tego typu instalacja. O podobną - na ul. Odrodzenia - apelowała już w roku 2011 radna PiS, Halina Sałata. Swój wniosek uzasadniała potrzebą poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych - zwłaszcza dzieci udających sie od strony ul. Kalenkiewicza, Okulickiego, Podgórnej i Wiejskiej w kierunku szkoły na ul. Rodziny Nalazków.
       Wniosek uzyskał akceptację prezydenta i został zapisany do realizacji w budżecie roku 2013.
       - Lokalizacja przejścia wzbudzanego na ul. Odrodzenia została wytypowana za skrzyżowaniem z ul. Wiejską, na wysokości wejścia do szkoły, tak aby droga dzieci była jak najkrótsza – wyjaśniała Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Z kolei o przejście wzbudzane na ul. Królewieckiej (przy osiedlu Metalowców) monitowali sami mieszkańcy tego osiedla, którzy chcieli poprawić bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu. Poparła ich radna PO Maria Kosecka, która stosowną interpelację złożyła na sesji Rady Miejskiej w październiku 2012 r. Ostatecznie wybrano istniejące przejście przy skrzyżowaniu z ul. Metalowców, które łączy przystanki autobusowe i ułatwia dojście z osiedla do sklepów, kościoła, szkoły, przedszkola.
       W sierpniu Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch sygnalizacji wzbudzanych przez pieszych. Spośród trzech ofert wybrano najkorzystniejszą, przedstawioną przez elbląską firmę Energetyk. Nowe sygnalizatory na ul. Odrodzenia i Królewieckiej mają stanąć jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to 145 tys. zł.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeszcze potrzeba jedno pstryk i budowy na ulicach zakończone.
 • Przy ul. Królewieckiej światła nie pomogą. Tam trzeba zrobić jakies wystające bariery z ziemi by baran jeden z drogim zdążył wyhamować przed światłami.
 • Jeszcze, żeby to tak działało "pstryk i zielone". Śmiech na sali i tak trzeba swoje odstać więc nie wiem po co te pstryczki chyba, żeby dzieci miały radochę.
 • Latarnia co bierzesz jeśli widzisz barany biegające po Królewieckiej.
 • gowno a nie te pstrykacze dzialaja w Angli po 5 sekundach masz zielone tu przy leclercu zwlaszcza na zielone 15 minut czekasz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  elblaghejter(2013-10-04)
 • te elblaskie pstrykacze to pic na wode, jesli to ma dzialac tak jak na skrzyzowaniu kolo szkoly muzycznej to ja dziekuje, tam po nacisnieciu czeka sie 4 minuty aby przejsc jeden etap przejscia!!!! to samo jest na skrzyzowaniu ogolna fromborska gdzie idac na bielany czeka sie 4 minuty na zielone ktore UWAGA swieci sie przez 2,5 s!!! ja mam problemy zeby przejsc na druga strone a starsze osoby zanim zrobia dwa kroki to juz jest czerwone! Kto te swiatla ustawia? kim jest baran jezdzacy bialym fiatem palio weekend?ktos ma nad nim kontrole?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  yataman(2013-10-04)
 • Najlepsze są te przejścia dwuetapowe. Najpierw czekasz 10 minut na zielone światło na jednym etapie, a potem drugie tyle na drugim i tak zamiast przejść na drugą stronę jezdni w 3 minuty tracisz 20 minut. Masakra. I tak jak ktoś wyżej napisał czerwone jest przez 10 minut, a zielone 2 sekundy. Nawet osobom młodym jest ciężko przejść w tak krótkim czasie na drugą stronę, a co dopiero mówić o starszych, chorych czy choćby rodzicach z dziećmi. Żal.
 • Cisza dziady prowincjonalne! Byście chcieli tylko pstryknąć a każdy samochód ma dęba stawać w miejscu bo wam się doopy nie chce zatrzymać. Czekać i nie gderać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  6
  kierowca(2013-10-04)
 • Pstryk 5 minut i masz zielone ale jaka satysfakcja przecież pstryknąłeś mało możesz pstryknąć kilka razy stojąc te kilka minut.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Halina.(2013-10-04)
 • a to przejście dwuetapowe na grunwaldzkiej - z apteki -księgarni na drugą stronę do hali, tam dopiero jest fajnie, najpierw jeden kawałek biegiem, bo zaraz gaśnie, potem stoisz na środku i tylko czekasz aż cię tramwaj staranuje, bo drugie zielone bedzie dopiero przy drugim "rzucie", a stań tam z wózkiem lub małym dzieckiem, to dopiero frajda, ten kto ustala te światła dwuetapowe, to chyba zza biurka nie wylazł
 • ha ha ha ha, to przecież absolutnie nie działa!!!!!
Reklama