UWAGA!

Puchar Polski Strongman zdobyty

 
Elbląg, Spacer buszmena w wykonaniu Mariusza Bojanowskiego
Spacer buszmena w wykonaniu Mariusza Bojanowskiego (fot. AD)

Tony żelastwa i prawie tyle samo mięśni. W sobotę (30 lipca) w Elblągu odbył się Strong Quest – Otwarty Puchar Polski Strongman. Najsilniejszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Schabowski z Gdańska, elblążanin Mariusz Bojanowski zajął piąte miejsce. Zobacz fotoreportaż.

W zawodach wzięło udział kilkunastu zawodników z całego kraju. Siłacze ciągnęli tira, unosili samochód, dźwigali dziesiątki, a nawet setki kilogramów. Z zacięciem rywalizowali m.in. w takich konkurencjach jak zegar, spacer buszmena czy uchwyt Herkulesa. Zmaganiom strongmanów przyglądał się tłum widzów.
       - Przecież to ponad ludzkie siły - mówiła zszokowana możliwościami strongmanów obserwatorka. - Z niedowierzaniem oglądałam takie zawody w telewizji, przyszłam tu przekonać się na własne oczy, że oni potrafią to naprawdę.
       Organizatorami Strong Quest był Fight Club Elbląg i Tawerna Tortuga.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pamiętam Rancho Strong w Bażantarni. Zawody Strongmanów[tych prawdziwych], można było polatać balonem, strzelać, jeżdzić na linach itp. Spędzałem z rodziną wówczas tam cały dzień. Przez kilka lat z rzędu. Pamiętam jak był Pudzian to nie można było dojechać do Bażantarni. Policja już na początku Marymonckiej robiła blokadę bo cała ulica była już zastawiona samochodami. Dlaczego już nie ma tej imprezy?Zawsze to była najlepsza impreza w Dni Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tata synka(2011-07-31)
 • Zgadzam się z przedmówca rancho strong biło rekordy popularności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorsport(2011-07-31)
 • Panowie skierujcie swoje żale do władz naszego Miasta. Urząd Miejski zrobił z Elbląga sypialnie same zakazy i nakazy. Spróbujcie Sami coś zorganizować. Krytykować każdy potrafi.
 • Fan, nie doczytałem się nigdzie żadnej krytyki. O czym piszesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cozaróżnica(2011-07-31)
 • "Zawody Strongmanów[tych prawdziwych], można było polatać sobie balonem, " Tato synka a niby na tych zawodach to byli strongmeni z gumy:)? "Polataj" sobie po internecie i sprawdź info o nich. Krzysztof Schabowski (v-ce mistrz Europy), Przemysław Brzoza (najsilniejszy człowiek Warmii i Mazur), Mirek Cieślak( dwukrotny mistrz turnieju siłaczy północy) i inni zawodnicy pucharów i mistrzostw. lista zawodników: - KRZYSZTOF SCHABOWSKI, GDAŃSK - PIOTR KOWALEWSKI, GOŁDAP - MARCIN KUBRYŃ, SUWAŁKI - MAREK MAKAREWICZ, BARTOSZYCE - MARCIN SENDWICKI, SZUBIN - BARTEK ŁOBODA, BYDGOSZCZ - PRZEMYSŁAW BRZOZA, MRĄGOWO -MiREK CIEŚLAK, PŁOCK - KRZYSZTOF PRZYBYLIŃSKI, PŁOCK - KORDIAN BOLCZAK, DOBRZYKI- POWIAT IŁAWSKI - MARIUSZ BOJANOWSKI, ELBLĄG Panie obserwatorsport. Ma pan racje RS biło rekordy popularności ale się skończyło kilka lat temu i FAN także ma racje skoro biło rekordy popularności to jakim cudem ich zaprzestano?
 • "cozaróżnica" nie widzisz krytyki? proszę nie osłabiaj mnie a komentowanie typu prawdziwi strongmani? to niby nie krytyka?
 • a później ptaszek nie śpiewa
 • Tata synka miał zapewne na myśli strongmanów zrzeszonych w Federacji -takich jak Pudzianowski, Dymek, Toczek czy wielu innych. Wiadomo, że z czasem tworzą się różne odnogi i wielu organizuje różnego rodzaju imprezy z udziałem silnych ludzi w różnych konfiguracjach osobowych-przede wszystkim dla celów komercyjnych. Tak jak ta impreza w Elblągu. Nie widzę tu żadnej krytyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2011-08-01)
 • Brawo Mariusz jednak jesteś w formie oby tak dalej!!!!! Trzymamy kciuki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biały i gośka(2011-08-02)
 • och wy polaczki, tylko narzekać i po lekarzech chodzić, to wy potraficie !!!
 • .. .organizacja tych zawodow to porazka, zobaczcie sami, ludzie stali zawodnikom na plecach, nie mieli czym oddychac. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emerytka(2011-08-03)
Reklama