UWAGA!

Pukają do drzwi i kradną pieniądze

Elbląg, Pukają do drzwi i kradną pieniądze
fot. policja

Dwa przypadki kradzieży pieniędzy z mieszkań odnotowała wczoraj (6 sierpnia) policja w Elblągu. W obydwóch przypadkach do drzwi zapukał mężczyzna, który poprosił o rozmienienie pieniędzy. Pokrzywdzeni stracili w sumie kilkanaście tysięcy złotych.

Te dwa przypadki miały miejsce wczoraj (6 sierpnia) w Elblągu. Do pierwszego doszło kilka minut po godz. 15 przy ulicy 12 Lutego. Do drzwi pokrzywdzonego zapukał mężczyzna, który poprosił o rozmienienie 100 zł. Wystarczyła chwila nieuwagi, by sprawca wyjął z szafy oszczędności i uciekł. Kolejny przypadek miał miejsce godzinę później przy ulicy Malborskiej. Schemat był podobny. Pokrzywdzony również stracił oszczędności. W sumie sprawca skradł z mieszkań kilkanaście tysięcy złotych. Nad kradzieżami pracują policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.
       Policja ostrzega, by nie wpuszczać do domu nieznanych osób. Ofiarami złodziei najczęściej padają osoby starsze i samotne. Legendy i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje oraz oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich strategii zawsze pozostaje wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie zaufania pokrzywdzonych, odwrócenie ich uwagi, a przede wszystkim przekonanie gospodarzy, by wpuścili nieznajomych do mieszkania.
       Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy ich do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama