UWAGA!

Pukin z miską jajecznicy

 
Elbląg, Pukin z miską jajecznicy
(fot. WS)

Dzisiaj (15 czerwca) od godz. 9 Elbląg przeżywa prawdziwy najazd polityków, którzy w ostatnią sobotę przed wyborami – w następną będzie już obowiązywać cisza wyborcza – pośpieszyli z poparciem dla swoich kandydatów na prezydenta Elbląga oraz na radnych Rady Miejskiej. Jako pierwsi stawili się – przy patelni, na której warzyli jajecznicę – stronnicy komitetu Naszą Partią Jest Elbląg.

– Kilka dużych środowisk, kilka partii, wielu społeczników, wszyscy jesteśmy razem, młodzież, przedsiębiorcy, bo oczekujemy zmian. Nasz kandydat na prezydenta Elbląga Edward Pukin – to się może zdarzyć – przekonywał Paweł Kowal, poseł Parlamentu Europejskiego, lider partii Polska Jest Najważniejsza.
       Kandydaci na radnych komitetu Naszą Partią Jest Elbląg i jego kandydat na prezydent Edward Pukin spotkali się z dziennikarzami w restauracji „Szprota”. Rozmawiali z nimi, przygotowując jajecznicę. Cel tych popisów kulinarnych wkrótce wyjaśnili.
       Symbolikę jajecznicy wyjaśniało kilku polityków.
       – Te przysłowiowe jaja dzisiaj smażymy, ale tak naprawdę kończymy z tymi jajami w Elblągu mówił Edward Pukin. – My chcemy, żeby bez jaj było to miasto w następnych latach. Przez rok chcemy to miasto naprawić i naprawimy.
       Do Elbląga przyjechała także Elżbieta Jakubiak, minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, dziś polityk PJN. – Przyjechaliśmy dzisiaj wspierać Edwarda Pukina, człowieka zdecydowanego, mającego wiele zalet. On bardzo dobrze zna to miasto – deklarowała. – Jesteśmy z kilku partii i chcemy tutaj przeprowadzić pewien eksperyment, który może się powieść w całej Polsce. Będziemy wspierać Edwarda Pukina w Elblągu i będziemy wspólnie pracować, żeby pokazać, że Polska może być rządzona inaczej. Elbląg może stać się ważnym miejscem na mapie kraju, dlatego, że może dać czerwoną kartkę tym, co chcą zdobyć władzę – PiS-owi i tym, co tę władzę tracą – Platformie. Jest szansa na coś nowego, szansa, że te dwie formacje dominujące w Polsce zaczną myśleć, że tę dominację mogą stracić.
       W słowach tych pobrzmiewała zapowiedź – dla jednych polityków wciąż odległych, dla innych nie tak odległych, następnych wyborów samorządowych i parlamentarnych.
       – Jaja są w samorządach w całej Polsce. Miasta w łapach partii, powiaty w łapach partii, a młodzi ludzie w Irlandii, w Wielkiej Brytanii, w Norwegii. Każde miasto, także Elbląg, zasługuje na to, by młodzi ludzie tutaj zostawali, dlatego dzisiaj kończymy z tę jąjajecznicą, nie tylko w Elblągu. Mówimy także o Polsce – tłumaczył Paweł Kowal. – Jajecznicę, niestety, musimy wszyscy zjeść, jeszcze wiele lat będziemy ją wszyscy jedli, ale chcemy też dać sygnał, że coś się zmienia. Z tym sygnałem przyjeżdżamy dzisiaj do Elbląga.
       Czy symbol jajecznicy przekona wyborców, dowiemy się już niebawem.
      

  Elbląg, Edward Pukin i Paweł Kowal
Edward Pukin i Paweł Kowal (fot. WS).


      
       Kandydaci na radnych komitetu Naszą Partią Jest Elbląg.
      
      

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tylko jeden cel
 • Czy oni sobie jaja robią z wyborców?
 • Cała rodzina głosuje na KW Naszą Partią Jest Elbląg. Czas skończyć z układem PO-PIS i tymi dziwakami od Palikota.
 • Moim zdanie to całkiem dobry pomysł bo jaja w Elblągu były niesamowite. Ten komitet chociaż się wyróżnia. Pokazuje, że można się dogadać i współpracować. Ideałów nie ma ale jest na kogo głosować:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Z Elbląga(2013-06-15)
 • na patelni, na którą żałował wydać kasę właściciel Szproty w programie Magdy Gesler. jaja to będą dopiero jak tacy nieudacznicy jak właściciel Szproty dojdą do władzy
 • Geslerowej nie zaprosiliście?
 • a jaki wogole jest ich program co chca zrobic, bo tylko gadaja o niczym
 • Szprota "rozsławiła" Elbląg. Jaja w Szprocie to niezbyt udany pomysł. Szprota wykreowana przez Gessler to symbol bałaganu, złego zarządzania, indolencji itd. Czy takie ma być też rządzenie p. Pukina?
 • No właśnie. Z poważnej sprawy jaja sobie robią. Ja odczytuje ten piknik jako zapowiedź zrobienia nas wszystkich w jedno wielkie JAJO. Jeśli do rady pchaja się tacy ludzie jak właściciel Szproty. p. Jakub Dąbrowski, to z tego ich jaja będzie jeden wielki zbuk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papago(2013-06-15)
 • To poligon przed podstawowymi decyzjami - czy organizowac przedterminowe wybory czy nie. Jesli PiS nie wygra, to to przyspieszy wybory przedterminowe; jesli wygra PiS w sposób zdecydowany, to powieje groza w całym kraju; w końcu to Elbląg - Pomorze; kolebka polskiego liberalizmu. czytajcie analizę blogi.newsweek.pl Jeśli tempo procesu utraty elektoratu przez PO utrzyma się przez następne 6 miesięcy, to należy szacować, iż Tusk otrzyma pod choinkę, na gwiazdkę, prezent w postaci bonu uprawniającego do skorzystania z darmowych usług pogrzebowych agencji Paradise. Wykwit mięsaków Kaposiego na ciele PO wzbudza bowiem odrazę nawet wśród najbardziej przychylnych sympatyków partii rządzącej. To już koniec Tuska !!! Trawi go polityczny AIDS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krysztofiak1963(2013-06-15)
 • Czy którys kandydat ma w swoim programie rozliczenie odwołanej władzy ? Dziękuję za uwagę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Podsądny(2013-06-15)
 • rozliczyc wladze moze tylko Adrian Meger z Nowaczyk Watch. dlatego ma moj glos
Reklama