UWAGA!

Punkty Informacji Turystycznej

Elbląg, Punkty Informacji Turystycznej

Mimo że sezon turystyczny w pełni, a może właśnie dlatego, chcielibyśmy przestawić wszystkim zainteresowanym najważniejsze fakty o miejscach oznaczonych literą „i” na niebiesko-białym tle, czyli o Punktach Informacji Turystycznej.

Czym dysponujemy?
       W Elblągu Punkt Informacji Turystycznej działa w Ratuszu Staromiejskim, są też dwa punkty sezonowe – w Bramie Targowej i kolejny, który funkcjonuje w zabytkowym wagonie tramwajowym ustawionym na Starym Rynku.
       Wszystkie punkty zlokalizowane są na starówce, miejscu skupiającym najwięcej atrakcji turystycznych, skąd turyści rozpoczynają większość swoich wędrówek. Głównym Punktem jest ten umieszczony w Ratuszu Staromiejskim. Placówka ta posiada trzy gwiazdki w klasyfikacji Polskiego Systemu Certyfikacji Punktów Informacji Turystycznej i jest doskonale zaopatrzona we wszelkiego rodzaju materiały promocyjne, przewodniki, mapy i to zarówno w formie papierowej, jak i w elektronicznej. Nie bez znaczenia jest zaaranżowanie wnętrza lokalu, w którym znajdują się dwa stanowiska do szybkiej informacji, stoliki dla turystów, którzy chcą na miejscu przejrzeć materiały i dobrze zaopatrzony magazyn. Warto także dodać, że Punkt Informacji Turystycznej znajduje się na parterze z łatwym dostępem dla osób niepełnosprawnych. W placówce istnieje także możliwość doładowania wszelkich urządzeń mobilnych. Na turystę czeka także, pełen zróżnicowanego asortymentu, sklepik z pamiątkami związanymi z miastem. W czasie pobytu dzieci mogą skorzystać z kącika zabaw, a na koniec wizyty otrzymać mały upominek.
       Punkty oznakowane są odpowiednim symbolem - tabliczka ze znakiem „i”, zgodna z przyjętymi w Polsce standardami. Do Punktów Informacji prowadzą również znaki drogowe na starówce. Trzeba wziąć pod uwagę, że na Starym Mieście nie panuje w tym zakresie swoboda. Miejskie Punkty Informacji Turystycznej znajdują się w zespołach urbanistycznych chronionych przez konserwatora zabytków, dlatego oznakowanie nie może być krzykliwe, jest raczej stonowane, choć oczywiście czytelne.
       Na ogólną opinię o miejscach obsługi turystów często wpływa sposób, w jaki zostali oni obsłużeni przez pracownika Punktu. Dlatego podstawowymi wymaganiami, jakie stawiane były pracownikom były: ogólna wiedza o mieście, kultura osobista oraz umiejętność komunikacji.
      
       Dostępność przede wszystkim

       Godziny otwarcia placówek, dostosowane są do natężenia ruchu turystycznego. W sezonie letnim punkty odwiedzić można przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-18 (Ratusz Staromiejski, Brama Targowa) i 10-20 (tramwaj). Dodatkowo w recepcji Ratusza Staromiejskiego wystawiane są informacje i mapy dotyczące miasta i jego bazy noclegowo-gastronomicznej.
       Funkcję informacyjną może również pełnić aplikacja mobilna pn. „Ścieżka Piekarczyka”, która bezpłatnie pobrana na telefon komórkowy umożliwia dostęp do podstawowych informacji dotyczących atrakcji turystycznych w Elblągu. Aplikacja mobilna pn. „Ścieżka Piekarczyka” dostępna jest pod adresem: www.piekarczyk.elblag.eu
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " Godziny otwarcia placówek, dostosowane są do natężenia ruchu turystycznego" Czyli w Elblągu cały czas mają wolne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    Piechór(2014-07-23)
Reklama