UWAGA!

RADA MIEJSKA UCHWALIŁA - WIGILIA DLA INWESTORÓW

Utrzymanie wysokiego poziomu wydatków na inwestycje miejskie, utworzenie Centrum Przedsiębiorczości przy Elbląskiej Izbie Handlowo-Przemysłowej, powołanie Centrum Pracy i Pomocy Społecznej, otwarcie Centrum Nauczania Praktycznego Zawodu na bazie warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Gospodarczych oraz stworzenie preferencji podatkowych dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy – to najważniejsze punkty przyjętego 23 grudnia przez Radę Miejską „Programu łagodzenia bezrobocia w Elblągu”.

Nowatorskim przedsięwzięciem jest, przede wszystkim zapowiedź utworzenia, od 1 kwietnia, Centrum Pracy i Pomocy Społecznej. Centrum zajmie się, m.in.. organizacją miejsc pracy dla bezrobotnych kierowanych w ramach kontaktów przez pracowników socjalnych. W centrum znajdą się też pomieszczenia dla nowych przedsiębiorców, którzy będę chcieli podjąć działalność na własny rachunek ( firmy komputerowe, drobna wytwórczość, itp. ).

Radni postanowili też na 10 lat zwolnić z podatku od nieruchomości inwestorów, którzy po 1 stycznia kupią w Elblągu działki, wybudują na nich zakłady produkcyjne i będą w nich zatrudniać co najmniej 40 osób przez cały okres „wakacji podatkowych”. Przedsiębiorcy, którzy po wybudowaniu zakładu, zatrudnią co najmniej 20 osób, mogą liczyć na 5-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama