UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

RADA MIEJSKA UCHWALIŁA - WIGILIA DLA INWESTORÓW

Utrzymanie wysokiego poziomu wydatków na inwestycje miejskie, utworzenie Centrum Przedsiębiorczości przy Elbląskiej Izbie Handlowo-Przemysłowej, powołanie Centrum Pracy i Pomocy Społecznej, otwarcie Centrum Nauczania Praktycznego Zawodu na bazie warsztatów szkolnych przy Zespole Szkół Gospodarczych oraz stworzenie preferencji podatkowych dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy – to najważniejsze punkty przyjętego 23 grudnia przez Radę Miejską „Programu łagodzenia bezrobocia w Elblągu”.

Nowatorskim przedsięwzięciem jest, przede wszystkim zapowiedź utworzenia, od 1 kwietnia, Centrum Pracy i Pomocy Społecznej. Centrum zajmie się, m.in.. organizacją miejsc pracy dla bezrobotnych kierowanych w ramach kontaktów przez pracowników socjalnych. W centrum znajdą się też pomieszczenia dla nowych przedsiębiorców, którzy będę chcieli podjąć działalność na własny rachunek ( firmy komputerowe, drobna wytwórczość, itp. ).

Radni postanowili też na 10 lat zwolnić z podatku od nieruchomości inwestorów, którzy po 1 stycznia kupią w Elblągu działki, wybudują na nich zakłady produkcyjne i będą w nich zatrudniać co najmniej 40 osób przez cały okres „wakacji podatkowych”. Przedsiębiorcy, którzy po wybudowaniu zakładu, zatrudnią co najmniej 20 osób, mogą liczyć na 5-letnie zwolnienie z podatku od nieruchomości.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama