UWAGA!

Rada Pożytku Publicznego

 
Elbląg, Rada Pożytku Publicznego
fot. nadesłana

Początek roku niesie nowe wyzwania. Ambitne cele stawia sobie Elbląska Rada Działalności Pożytku Publicznego, która wczoraj (16 stycznia) spotkała się w Urzędzie Miejskim.

Radę tworzą przedstawiciele 10 organizacji pozarządowych pracujących na rzecz pożytku publicznego w naszym mieście, radni oraz urzędnicy miejscy. W założeniu Rada powołana przy prezydencie Elbląga pełni funkcje doradcze i opiniotwórcze.
       Początek spotkania to wybranie współprzewodniczących Rady, którymi zostali, po stronie organizacji pozarządowych Arkadiusz Jachimowicz, a po stronie Miasta wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.
       Plan działań Rady, poza sprawami typowo organizacyjnymi, zakłada m.in. dokończenie prac nad wieloletnim programem współpracy samorządu z organizacjami, rozpoczęcie dyskusji nad możliwością udzielania pożyczek i poręczeń dla organizacji, co umożliwi im starania o środki na remonty budynków w nowej perspektywie unijnej. Rada chce także zająć się opracowaniem strategii rozwoju wolontariatu w Elblągu, wypracować system kontroli i oceny zadań zleconych przez samorząd i opiniować projekty uchwał dotyczące sfery pożytku publicznego.
      
       1% dla Elbląga

       Kolejne spotkanie Rady odbędzie się 21 lutego, jednak już dziś jej przedstawiciele są zgodni co do jednego - należy szeroko wspierać i promować wśród elblążan przekazywanie w zeznaniach podatkowych 1% na rzecz elbląskich organizacji pozarządowych. „Te pieniądze powinny zostawać w Elblągu” twierdzą zgodnie członkowie Rady.
      
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama