UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rada Promocji Żeglugi Śródlądowej

Elbląg, Rada Promocji Żeglugi Śródlądowej

Wczoraj (22 maja) minister transportu, budownictwa i gospodarki wodnej Sławomir Nowak powołał w Warszawie Radę ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej. Członkiem Rady został Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskiej Rady Miasta.

Rada jest płaszczyzną współpracy na rzecz budowania koncepcji rozwoju żeglugi śródlądowej. Poza tym, Rada dysponuje Funduszem Żeglugi Śródlądowej w wysokości 4,25 mln zł, z którego finansuje przedsięwzięcia dotyczące poprawy stanu jednostek transportu wodnego, wprowadzania ekologicznych źródeł napędu i podnoszenia jakości środowiska naturalnego.
       – Już na pierwszym spotkaniu podejmowaliśmy pierwsze decyzje merytoryczne, rozpatrywaliśmy wnioski armatorów o środki finansowe. Przede wszystkim jednak Rada się ukonstytuowała. Sporo uwagi poświęciliśmy konieczności poszerzenia zakresu działań Rady i mocniejszego nacisku na same drogi wodne – mówi Jerzy Wcisła.
       W skład Rady wchodzi 16 przedstawicieli ministrów i organów centralnych: transportu, gospodarki wodnej, rozwoju regionalnego, skarbu, ośrodków naukowych, armatorów oraz pięciu najbardziej „użeglowionych” województw w Polsce. Przewodniczącym Rady został Jerzy Hopfer, od lat związany z działalnością na rzecz dróg wodnych, wiceprzewodniczącym Wiesław Kołodziejski – przedstawiciel województwa mazowieckiego, a sekretarzem Przemysław Daca reprezentujący Ministerstwo Transportu. Aktów nominacji dokonała podsekretarz stanu Anna Wypych-Namiotko.
       Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Jerzy Wcisła został powołany przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej do Rady Gospodarki Wodnej Dolnej Wisły, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego.
      
      
Biuro Regionalne w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama