UWAGA!

Radiowe warsztaty dla… rzeczników policji

 Elbląg, Bogdan Sentkowski, realizator dźwięku podczas warsztatów radiowych opowiadał na co należy zwracać uwagę nagrywając komunikat radiowy,
Bogdan Sentkowski, realizator dźwięku podczas warsztatów radiowych opowiadał na co należy zwracać uwagę nagrywając komunikat radiowy, fot. nadesłana

O tym jak nagrywać komunikaty głosowe, w jaki sposób przekazywać informacje, które kierowane są do słuchaczy radiowych i w końcu jaką treść wybrać z komunikatu, by ta, była najbardziej zrozumiana dla odbiorcy. O tym wszystkim rozmawiali dziennikarze Radia Olsztyn z oficerem prasowym elbląskiej policji.

Jak się okazuje na tego typu spotkaniach z profesjonalistami od nagrywania „dźwięku i mowy” można się wiele nauczyć. Spotkanie zostało zorganizowane przez dziennikarzy elbląskiego oddziału Radia Olsztyn oraz elbląską Policję. To pierwsze takie warsztaty, ale nie ostatnie. Policjanci chętnie skorzystają z doświadczeń dziennikarzy radiowych. Z pierwszego skorzystał oficer prasowy jednak „radiowcy” zapewniają że chętnie spotkają się z innymi funkcjonariuszami którzy z racji swojej funkcji również mogą „udzielać się na radiowej antenie”.
       - Mówiliśmy o tempie wypowiedzi, jej długości a także co ona powinna zawierać – mówi Mira Stankiewicz, dziennikarz elbląskiego oddziału Radia Olsztyn. – Od jakiegoś czasu w komunikatach prasowych, które otrzymujemy od elbląskiej policji oprócz tekstu, zdjęć i filmów zaczęły pojawiać się pliki dźwiękowe. To duży ukłon w stronę nas, radiowców. Wpadliśmy, wiec wspólnie na pomysł, że zrobimy takie spotkanie - warsztaty radiowe w naszym studio. Jak widać doszły ono do skutku.
       Oprócz technicznych kwestii poruszane były zagadnienia dotyczące samej treści, którą można wykorzystać w radiu jej jakości oraz urozmaiceń tła dźwiękowego.
       - Komunikat radiowy jest często wykorzystywany przez nas do szybkiego informowania o wypadkach, objazdach i utrudnieniach w ruchu – mówi podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. Kierowca, który jedzie samochodem ma praktycznie tylko jedno źródło informacji, z którego korzysta i jest nim włączone w aucie radio. Chodzi o to by przekaz był szybki, krótki i zrozumiały.
       Spotkanie było także okazją do wymiany poglądów i pomysłów. Jednym z nich jest stworzenie przez policję tygodniowego kalendarza spotkań prewencyjnych, który będzie dostępny dla dziennikarzy.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • krótko mówiąc " jak kłamać w żywe oczy i na plucie w twarz odpowiadają c że deszcz pada"
 • Brawo, Mira za pomysł, i fajne studio które osobiście mogłem zobaczyć, nie śmiałem również prosić czy mógłbym spróbować coś powiedzieć i usłyszeć później swój głos. Pozdrawiam i gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  DariuszK.(2015-06-23)
 • TA Mira to chyba taka elbląska Młynarska dla policjantów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rzeczoznawca(2015-06-23)
Reklama