UWAGA!

Radna Kosecka w sprawie sygnalizacji

 
Elbląg, Maria Kosecka
Maria Kosecka (fot. arch. AD)

Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ul. Królewieckiej (skrzyżowanie z ul. Metalowców) stanie jesienią tego roku. Takiego rozwiązania domagali się bowiem okoliczni mieszkańcy oraz radna PO Maria Kosecka.

Sygnalizacje świetlne wzbudzane przez pieszych staną na al. Odrodzenia oraz na ul. Królewieckiej, o czym informowaliśmy we wtorek. W sprawie pierwszej monitowała radna PiS Halina Sałata, drugiej domagali się okoliczni mieszkańcy oraz radna PO Maria Kosecka. Przypomina, że stosowną interpelację złożyła na sesji Rady Miejskiej w październiku 2012 r.: "Zwracam się z wnioskiem o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ciągu ul. Królewieckiej (skrzyżowanie z ul. Metalowców). Przejście to należy do najbardziej niebezpiecznych w mieście i dochodzi tam do dużej ilości wypadków. Biorąc pod uwagę znajdujące się w okolicy przystanki komunikacji autobusowej zarówno miejskiej jak i międzymiastowej obszar ten charakteryzuje się wzmożonym ruchem pieszych. Jednocześnie jest to droga wlotowa do Elbląga dla samochodów jadących z kierunku Braniewa o dużym nasileniu ruchu. Należy również dodać, że w bliskim sąsiedztwie znajduje się Szpital Wojewódzki i w związku z tym z przejścia tego wielokrotnie korzystają osoby starsze i z ograniczonymi funkcjami ruchowymi, a także dzieci i młodzież z okolicznych osiedli i miejscowości.
       Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w mieście proszę o potraktowanie sprawy priorytetowo" - zgłaszała radna.
       Oba wnioski pań radnych zostały przyjęte i Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie sygnalizacji na wskazanych ulicach.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie piszecie, że radna Sałata w sprawie sygnalizacji. Maria Teresa Sabina Kosecka musi mieć u was duże parcie na szkło skoro jej pomysł w tej radzie jest od razu monitorowany. Ehhh. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  5
  vicemistrz1(2013-08-16)
 • Warto poczytać u Mariusza na fb (kto ma konto tam ten wie), czym jest POrtel. Zapraszam do lektury.
 • Radna Kosecka i dobry pomysł? To nie idzie w parze! Przypomnę pomysł cmentarza dla zwierząt. Może krematorium dla ściętej trawy albo chłodnię na zeszłoroczny śnieg?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  7
  Czytelnik_MOBI_36062(2013-08-16)
 • Boże! znowu ona??!! dosc!! ilez mozna!!? niech sie lepiej zajmie opracowywaniem imion dla autobusow. Problem w tym ze beda to imiona meskie tak jak imiona ogoow. Niedlugo ta pania zajma sie feministki za dyskryminacje kobiet!Ta pani czym predzej bedzie wtedy nadawala imiona żeńskie lawkom w parku i przydroznym lampom(ulicznicom) i tu moze byc problem bo znowu feministki sie zbuntuja ze lampy robia za przydrozne dziwki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  turban(2013-08-16)
 • ona tam mieszka wiec to dla niej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  7
  87ybg(2013-08-16)
 • a jakieś namiary?
 • Sygnalizatory które tam staną będą im. Radnej Marii Koseckiej
 • Postawcie lepiej ronda na skrzyżowaniu o którym mowa oraz na skrzyżowaniu Królewieckiej z Kościuszki a unikniemy zbędnych korków i irytacji kierowców a bezpieczeństwo wzrośnie na pewno wyżej niż w przypadku sygnalizatorów. ..
 • Pani Kosecka, zrezygnowała pani juz postawienia prezydenta Wilka przed sądem? Dostała blondynka lizak i już PO sprawie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  KtosiekiCosiek(2013-08-16)
 • Bardzo szanuję Panią Radną za jej zaangażowanie, lecz sygnalizacja w tym miejscu spowoduje potężne korki i kompletny paraliż w godzinach szczytu, tym bardziej groźne, że będzie dotyczyć też wjazdów do Szpitala Wojew. Odcinek Królewieckiej od Piłsudskiego do Fromborskiej już dawno powinien być kompleksowo (z uwzgl. pętli tramwaju vis a vis zachodn. wejścia do Szpitala) opracowany i jak najszybciej kompleksowo przebudowany; same światła problemu nie rozwiązują a mogą go tylko niepotrzebnie skomplikować; na dziś - niestety - pieniądze wywalone w błoto i kłopoty dla kierowców; zamiast na światła - te środki powinny służyć opracowaniu najlepszego projektu dla tego obszaru
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  8
  pioan(2013-08-16)
 • Sygnalizacja to pierdoły, zajmijcie się wreszcie czymś ważnym!!!!! MIEJSCA PRACY SĄ POTRZEBNE !!!!!
 • Skrzyżowanie z Metalowców to jeden z elementów a co z wyjazdem w lewo z Częstochowskiej, z Fromborskiej, co z wyjazdem w lewo ze szpitala szczególnie jak wyjeżdżają chorzy "otumanieni", co z wyjazdem w lewo z Kościuszki? Jak bedzie płynny ruch pojazdów to i piesi będą mogli mieć sygnalizację a tak zrobi się korek jeszcze gorszy niz jest przy rozkopanym mieście na wszystkich wymienionych ulicach. Cała Królewiecka na tym odcinku powinna być totalnie przebudowana ale skąd radna Kosecka może o tym wiedzieć jak nie ma bladego pojęcia i liczy że ugra kilka pkt procentowych. Zrobić dwa, trzy ronda i po sprawie, juz nie wymagam ronda turbinowego bo by sie matoły pozabijali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  16LATEK(2013-08-16)
Reklama