UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni będą obradować online

 
Elbląg, Radni będą obradować online
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W czwartek, 9 kwietnia, o godz. 14 ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni będą obradować zdalnie, urząd zapewnił oprogramowanie, które tu umożliwi. To będzie pierwsza taka sesja w historii.

Jak będzie wyglądała czwartkowa sesja? O kulisach mówi Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

- W sali posiedzeń w ratuszu będę ja, panowie prezydenci, pani skarbnik, dyrektor biura Rady Miejskiej. Z radnymi, którzy będą w domach, będziemy się łączyć on-line, zarówno wideo jak i audio. Nad techniczną stroną połączeń będą czuwać informatycy z Urzędu Miejskiego – informuje Antoni Czyżyk. - We wtorek i środę testujemy ten system, by w czwartek móc przeprowadzić sesję zdalnie.

Sesja została zwołana na 9 kwietnia na godz. 14 w trybie nadzwyczajnym na wniosek prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Porządek obrad zawiera tylko cztery punkty, w których mowa m.in. o uchwałach w sprawie przesunięć w budżecie miasta (w sumie zmniejszenie wydatków o ok. 2,5 mln zł), wieloletniej prognozie finansowej, powołaniu nowego członka rady społecznej Szpitala Miejskiego (w miejsce Michała Missana, który został wiceprezydentem). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że możliwe będzie również zaprzysiężenie nowego radnego Juliusza Dziewałtowskiego-Gintowta (przejmuje mandat po Michale Missanie), który również ma się pojawić w sali obrad.

Urząd Miejski, by przeprowadzić obrady on-line korzysta z oprogramowania Microsoft Teams (przez trzy miesiące można je testować bezpłatnie), które zapewnia nie tylko łączność on-line wideo i audio, ale także umożliwia głosowanie na odległość. Radni otrzymali loginy i hasła do tej platformy. 

- Jeśli to wszystko zadziała, tak jak powinno, będziemy przygotowani na to, by w ten sposób przeprowadzać kolejne planowane sesje, a także posiedzenia poszczególnych komisji Rady Miejskiej – mówi Antoni Czyżyk.

Transmisję z czwartkowych obrad będzie można oglądać na koncie Miasto Elbląg na YouTube.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama