UWAGA!

Radni Platformy przypominają

 
Elbląg, Radni PO: od lewej - Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk i Jerzy Wcisła
Radni PO: od lewej - Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk i Jerzy Wcisła (fot. AD)

O tym, żeby pamiętać o defibrylatorach, żeby wciąż mieć na uwadze sprawę zlikwidowanej dyspozytorni, a także o tym, by wymyślić korzystne rozwiązania dla młodych ludzi. Radni Platformy Obywatelskiej zebrali się dziś (15 lipca) po to, by przypomnieć o tym wszystkim, czym zajmowali się przez ostatnie miesiące.

Elbląg jest członkiem 13 związków i stowarzyszeń, ale przedstawiciele miasta zasiadają tylko w dwóch tego typu podmiotach. We wszystkich opłacone są składki członkowskie.
       - Wielu uważa, że powinniśmy się wypisać, inni że zostać. My mówimy: nie wylewajmy dziecka z kąpielą – wyjaśniał stanowisko radnych Platformy Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
       I dodał, że konieczna w tym miejscu jest analiza uczestnictwa w tego typu związkach czy stowarzyszeniach.
       Radni przypomnieli również swoje interpelacje, czyli to, z czym zwracali się do prezydenta. Wśród nich jest m.in. ta, która dotyczy automatycznych defibrylatorów. To urządzenia, które może uratować komuś życie w przypadku w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Obecnie w Elblągu jest ich ok.15, dla porównania na lotnisku Chopina jest ich 49. W tym wszystkim chodziło o to, by stworzyć w Elblągu mapę z miejscami, które powinny być zaopatrzone w taki sprzęt, a następnie stworzyć odpowiedni program wykorzystania.
       Radni PO chcieliby również, by wciąż mieć na uwadze sprawę dyspozytorni w Elblągu. To właśnie ją, decyzją Mariana Podziewskiego, wojewody warmińsko- mazurskiego, zlikwidowano trzy lata temu.
       - Pan wojewoda jest innego zdania niż my, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni – mówiła Małgorzata Adamowicz.
       Z kolei Antoni Czyżyk wspomniał również o tej interpelacji, która mówiła o stworzeniu korzystnych rozwiązań dla młodych ludzi. Jakich? Na przykład dzierżawa gruntu na preferencyjnych warunkach dla młodych przedsiębiorców albo korzystne warunki związane z budownictwem mieszkaniowym. Jak twierdził Czyżyk warto mówić o tym już teraz zwłaszcza, gdy istnieje projekt ustawy zakładającej, że podatek PiT będzie do dyspozycji gminy.
       Dodał również, że Marek Pilichowski, z wykształcenia prawnik, a także były dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, a związany z elbląską Platformą, będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych. Każdy, kto takiej pomocy potrzebuje będzie mógł skorzystać z niej w każdy wtorek, od godz. 15 do 16 w siedzibie elbląskiej PO, przy ul. Rybackiej 28a. Z porad będzie można skorzystać już w sierpniu. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak wy pomożecie, szczególnie PO i PSL pomożecie nam pacjentom. WSTYD aktywni tuż przed wyborami.
 • Niedługo wam podziękujemy. A może trybunał stanu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  4
  hrabia_George(2015-07-15)
 • Proszę o jawną informację jakie doświadczenie prawnicze ma pan Pilichowski. Być może bym skorzystał, ale muszę wiedzieć czy ma doświadczenie, jakie i ilu letnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  zainteresowany.(2015-07-15)
 • Jeżeli chcemy aktywnych i odpowiedzialnych polityków za swoje regiony, to we wrześniu powinniśmy stawić się na referendum Jednoosobowych Okręgów Wyborczych i zagłosować na TAK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  chcężyćwśróduczciwychpolaków(2015-07-15)
 • PO i PSL to obecnie w moich oczach Hitler i Stalin dla Polski no chyba że chcecie mnie zamordować i dodatkowo wbić nóż w plecy Polakom.
 • tO JA TEZ SIE POCHWALE - JAK PO - JA ROWNIEZ MYSLALEM, ŻE JESTEM PIEKNY JAK PAUL BELMONDO. .. ALE TYLKO MYSLALEM :) Teraz PO myslało 8 lat co zrobić i wkńcu wydobylo z siebe głos. .. kpina !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Kuki8765555(2015-07-15)
 • ". .. .by wymyślić korzystne rozwiązania dla młodych ludzi". To kto rządzi w tym kraju od 8 lat????? Ile im trzeba kolejnych 8? Myśliciele. .. .
 • na jesieni WYBORY więc POLACY i Elblążanie POżegnają oszustów raz na zawsze!
 • Platfusy pamiętają o wszystkich sprawach i problemach, ale gdy tylko dobiorą się do władzy to pamiętają wyłącznie o sobie.
 • Pan Wróblewski nie ma takich informacji. Ten pan ma tylko "słuszne " informacje jak za dawnych lat? Chyba był to błąd w wyborze pana Wróblewskiego na prezydenta Elbląga? Czy tylko wybór swoich protegowanych na stanowiska i to poprzez "wyszukane" aplikacje, jest domeną tego pana?
 • Coś wydaje mi się że rusza kampania reanimowania Elbląskiej PO przez zaprzyjaźnione media.
 • Tak, zapewniamy że będziemy pamiętać. Szczególnie przy urnach, przy wyborach. Przypomnimy sobie te wszystkie niespełnione obietnice, wszystkie machloje, tych Miro i Zbycho, tych którzy pracują za mniej niż 6 tysięcy to są głupki albo złodzieje. Myślę że to ten czas nadejdzie niedługo.
Reklama