UWAGA!

Radni zdecydują, czy będzie prywatyzacja MPO

 
Elbląg, Radni zdecydują, czy będzie prywatyzacja MPO
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

24 kwietnia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Radni mają dyskutować na temat prywatyzacji MPO i o dodatkowych godzinach dla specjalistów w szkołach.

W kwietniu miało nie być sesji Rady Miejskiej, ale sytuacja się zmieniła po ostatnich dyskusjach na temat przyszłości Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Miejska spółka od dawna ma kłopoty, ale ostatni rok był dla niej wyjątkowo trudny i zakończył się prawie 1,5-milionową stratą. Prezydent Witold Wróblewski już na marcowej sesji Rady Miejskiej próbował wprowadzić projekt uchwały, zgodnie z którym radni mieli się zgodzić na odsprzedaż części udziałów spółki inwestorowi, co praktycznie oznacza prywatyzację MPO. Przeciwko tym planom zaprotestował PiS, tłumacząc, że swoje plany prezydent zgłasza na ostatnią chwilę, nie konsultując ich z klubami radnych. W efekcie postanowiono, że dyskusja o przyszłości MPO odbędzie się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Jest już znany jej termin – 24 kwietnia o godz. 13.
       Przy okazji ma być też głosowana inna uchwała – w sprawie zwiększenia godzin pracy specjalistów w elbląskich szkołach. Aktualne pensum, czyli ilość godzin dydaktycznych, pedagoga, psychologa i doradcy zawodowego wynosi 20 godzin, a logopedy 18 godzin, w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy. Po zmianach mają pracować 5 godzin tygodniowo więcej.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama