UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radny chce uhonorować w mieście twórcę Kanału Elbląskiego

 
Elbląg, Nabrzeże rzeki Elbląg będzie nosiło imię Georga Jacoba Steene?
Nabrzeże rzeki Elbląg będzie nosiło imię Georga Jacoba Steene? (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Czy nabrzeże rzeki Elbląg od strony ul. Warszawskiej – na odcinku od Mostu Wysokiego do mostu Kardynała Wyszyńskiego - będzie nosiło nazwę twórcy Kanału Elbląskiego Georga Jacoba Steenke? Z takim wnioskiem do prezydenta wystąpił radny Krzysztof Konert.

W przyszłym roku minie 160 lat od oficjalnego otwarcia Kanału Oberlandzkiego (tak wówczas nazywano Kanał Elbląski). Jego głównym budowniczym i projektantem był Georg Jacob Steenke, który przez wiele lat był związany z Elblągiem, gdzie mieszkał, pracował i zmarł (miejsce jego pochówku jest nieznane).

- Nazwanie części nabrzeża rzeki Elbląg, która jest początkiem szlaku wodnego w kierunku Kanału Elbląskiego, uhonoruje w ten sposób jego dokonania – pisze radny Krzysztof Konert we wniosku do prezydenta Elbląga. - 31 sierpnia 2020 r. będziemy obchodzić 160. rocznicę uruchomienia i oddania do użytku Kanału Elbląskiego, który z wniosku Związku Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego (Miasto Elbląg jest członkiem Związku) pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wniosek radnego zapewne zostanie skierowany do komisji ds. nazewnictwa, która działa przy prezydencie. A co Czytelnicy sądzą o tym pomyśle?

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama