UWAGA!

Radny chce uhonorować w mieście twórcę Kanału Elbląskiego

 Elbląg, Nabrzeże rzeki Elbląg będzie nosiło imię Georga Jacoba Steene?
Nabrzeże rzeki Elbląg będzie nosiło imię Georga Jacoba Steene? (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Czy nabrzeże rzeki Elbląg od strony ul. Warszawskiej – na odcinku od Mostu Wysokiego do mostu Kardynała Wyszyńskiego - będzie nosiło nazwę twórcy Kanału Elbląskiego Georga Jacoba Steenke? Z takim wnioskiem do prezydenta wystąpił radny Krzysztof Konert.

W przyszłym roku minie 160 lat od oficjalnego otwarcia Kanału Oberlandzkiego (tak wówczas nazywano Kanał Elbląski). Jego głównym budowniczym i projektantem był Georg Jacob Steenke, który przez wiele lat był związany z Elblągiem, gdzie mieszkał, pracował i zmarł (miejsce jego pochówku jest nieznane).

- Nazwanie części nabrzeża rzeki Elbląg, która jest początkiem szlaku wodnego w kierunku Kanału Elbląskiego, uhonoruje w ten sposób jego dokonania – pisze radny Krzysztof Konert we wniosku do prezydenta Elbląga. - 31 sierpnia 2020 r. będziemy obchodzić 160. rocznicę uruchomienia i oddania do użytku Kanału Elbląskiego, który z wniosku Związku Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego (Miasto Elbląg jest członkiem Związku) pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wniosek radnego zapewne zostanie skierowany do komisji ds. nazewnictwa, która działa przy prezydencie. A co Czytelnicy sądzą o tym pomyśle?

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama