UWAGA!

Radny radnemu wilkiem (felieton)

 
Elbląg, Radny radnemu wilkiem (felieton)

W Internecie, w tym także na naszych stronach, nastąpiła ostatnio wymiana ciosów między radnymi Kulą i Malinowskim. Panowie chociaż deklarują wzajemny szacunek i uznanie, to nie szczędzą sobie uszczypliwości graniczących z posądzeniem o brak kompetencji. A poszło głównie o słynny elbląski basen i sposób jego rewitalizacji.

Jednym z pomysłów radnego Malinowskiego na przywrócenie elblążanom tego obiektu było użycie wojska. Pomysł ten w swoim tekście obśmiał radny Kula, wykazując, że w Elblągu praktycznie wojska nie ma, a jakby nawet było, to i tak basenu nam nie wyremontuje. Na takie dictum radny Malinowski dokonał rozbioru gramatycznego i logicznego wypowiedzi radnego Kuli i wyszło mu, że jednak wojsko w Elblągu jest, a skoro tak to niby dlaczego by nie miało miastu w remoncie basenu pomóc?!
       Otóż radnemu Malinowskiemu mogło umknąć, że od czasu, gdy sam służył w wojsku (zakładam, że spełnił ten zaszczytny obowiązek), nasza dzielna armia została sprofesjonalizowana i jakimś dziwnym trafem w kontraktach, jakie podpisują żołnierze zawodowi pominięto obowiązek wykonywania prac społecznych na rzecz miasta. Po służbie żołnierze i oficerowie wracają do kwater lub domów i używając branżowego słownictwa, mają wyje...chane na takie pomysły. Jedyne, co mogłoby się ewentualnie udać, to połączenie prac remontowych ze szkoleniem. Niestety od czasu, gdy stacjonujący długie lata w Elblągu 14. batalion remontu lotnisk został rozformowany, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to wyposażenie żołnierzy dywizjonu rakietowego w rakietki do badmintona, żeby testowali korty, które moim zdaniem powinny powstać obok basenu. Tak się składa, że żołnierze szkoleni są w zabijaniu, pardon eliminowaniu siły żywej n-pla, a nie w budowaniu.
       Ktoś złośliwy mógłby podpowiedzieć radnemu Malinowskiemu, że w Elblągu większą liczbą szabel niż Wojsko Polskie dysponuje poseł Gelert. Jej liczni pracownicy mają zdecydowanie bardziej potrzebne w pracach remontowych kwalifikacje niż żołnierze. W końcu chodzi tu o reanimację obiektu, a i z basenami siostry są obeznane jak nikt inny.
       Radny Malinowski może wytknąć mi brak kwalifikacji budowlanych, ale kilkumiesięczny remont własnego domu nauczył mnie jednego - bez dobrych fachowców i dobrych materiałów jakiekolwiek prace nie mają sensu. A jedno i drugie kosztuje. Od czasu powstania elbląskiego basenu zmieniły się też standardy wykonania i eksploatacji takich obiektów. Jakakolwiek amatorszczyzna bardzo szybko wypłynie na wierzch.
       Ale nie znęcajmy się dłużej nad tym pomysłem. Kto z nas nie palnął kiedyś głupoty, niech rzuci myszką w monitor. O wiele bardziej niepokoi mnie apel radnego Malinowskiego do radnego Kuli, żeby dyskusję na temat rewitalizacji basenu prowadzić w zaciszu ratuszowych gabinetów. Boję się, że wyborcy obu panów mają na ten temat zdecydowanie odmienny pogląd. Jedyne, co mogę poradzić wszystkim radnym, to właśnie jak najczęstsze prezentowanie w mediach swoich pomysłów i uważne wsłuchiwanie się w opinie czytelników. To może być recepta na przetrwanie całej kadencji.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Proponuje Panu Gęsickiemu ponowne przeczytanie tekstu Pana Malinowskiego. Nie znalazłem tam stwierdzenia, że wojsko ma dostać jakiś odgórny nakaz, by remontować basen. Jest natomiast stwierdzenie, że można zwrócić się z prośbą o pomoc. A to już zupełnie co innego. No chyba, że już wszystkim woda basenowa uderzyła do głowy. Oby tak szybko, jak powstają kolejne teksty o basenowym sporze, wyremontowano basen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  23
  nieradny(2013-07-28)
 • Super tekst.Milo poczytać dla odmiany kogoś z trzycyfrowym ilorazem inteligencji.Brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  11
  Czytelnik_MOBI_43861(2013-07-28)
 • Brawo, Panie Włodku, dobry tekst
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  7
  JacekW(2013-07-28)
 • Radny Malinowski zapomniał chyba że odezwy pisane w Trybunie Ludu juz nie robią wrażenia na współczesnych. Nastała inna rzeczywistość. Czyn społeczny, wykopki, Dziennik Telewizyjny. .. To już nie wróci. ..
 • MariuszLewandowski Tekst o tekstach. Ale racja Panie Włodku debata o basenie powinna być publiczna - czemu zatem nie pokazał Pan propozycji podziału niecki basenu na mniejsze baseny i kąpieliska ? Za daleko było do Ratusza Staromiejskiego ? Może zatem czas na kolejne spotkanie w tej sprawie i może będzie tu już kilka konkretnych propozycji i decyzji bo jak na razie każdy prawi fantasmagorie a czas ucieka. Czekamy na kolejna ciała w czarnych workach ? Elbląski Basen na facebooku zaprasza również i Pana do opinii na ten temat bo pomysły Panów radnych jakoś bez-sensowne się wydaja. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  18
  MariuszLewandowski(2013-07-28)
 • Kula(s) że ty zostałeś radnym to nieszczęście dla elblążan !!!!!
 • i pan KULA został radnym -katastrofa przez niego straciłam prace, bo zmiejszyl mi grupe z 2 na3 i zaklad rozwiązal umowe i z czego mam teraz życ
 • Ja myślę ze Pan Kula zna się tyle na budownictwie co świnia na gwiazdach lepiej dla wszystkich nie zabierałby głosu najlepiej to ten Pan zna sie na grupach inwalidzkich w MOPSIE które kosi ludziom niemiłosiernie skazując ich tym samym na utrate pracy z braku grupy i biedę brawo Panie doktorku a na basenach może i pan się zna ale szpitalnych
 • Ciekaw jestem gdzie jeszcze wsadzi pan swoje 3 grosze przez pana własnie moja żona straciła pracę i musiała iść na zasiłek sieje pan zamęt bo wybory blisko takim ludziom jak pan dziekujemy duzo pan zrobił dla elblążan to przyznam ale tylko duzo, dużo złego jest pan złym człowiekiem nigdy nie głosowałbym na pana zeby pan został radnym bezradnym nie życzę panu nic dobrego
 • Basenu nie można dzielić jak skórę na niedzwiedziu to jedna całość pan lubi dzielić szczególnie działki budowlane basen to zabytkowy obiekt i musi być odbudowany w całości lub w ogóle odnawiając basen nie nalezy zapominać o wodospadzie wiza wi basenu przez który przelewał się nadmiar wody oczyszczając go sadzawki to moze sobie pan robić przed domem wiem że nigdy tez pana noga nie stanie na tym basenie więc nie mąć pan i sobie wstydu oszczędz
 • MariuszLewandowski Basen trzeba dzielić bo inne są oczekiwania matek z dziećmi na ręku, inne dzieci i podrostków a inne zawodników czy nurków. Ta niecka jest dość duża żeby zrobić w niej wydzielone strefy dla poszczególnych grup użytkowników od osób niepełnosprawnych do szkoleń nurków podlodowych czy wrakowych i urządzać maratony pływackie. Ponadto kwestia finanansów - nieckę można zalać i teraz ale co to da ? Klu sprawy to nie zalać i płakać ale zrobić z tego obiektu perełkę którą potem da się połączyć z akwaparkiem i zrobić prawdziwe centrum zimowych szkoleń wodnych z lodowiskiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  12
  MariuszLewandowski(2013-07-29)
 • To chyba dobrze, że taka dyskusja, rozpatrzy wszystkie argumenty za i przeciw, dosyć już, że POwcy zaczęli ze stadionem i co i niema kasy.
Reklama