UWAGA!

Radość w obozie zwycięzców

 
Elbląg, Po godzinie 21 w sztabie PiSu zapanowała euforia
Po godzinie 21 w sztabie PiSu zapanowała euforia (fot. Anna Dembińska)

Na taki wynik liczyli, takiego się spodziewali więc elbląscy działacze Prawa i Sprawiedliwości otworzyli w wieczór wyborczy szampana. Ich humor poprawił się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że partia zdobyła największą ilość głosów w województwie warmińsko – mazurskim. Zobacz fotoreportaż ze sztabów wyborczych.

Według sondaży Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 39,1%, co może przełożyć się na 242 mandaty poselskie.
       - Liczymy na zdobycie czterech mandatów w okręgu elbląskim – powiedział Leonard Krasulski, lider elbląskiej listy PiS-u
       Liczba mandatów, jakie zdobędą poszczególne komitety będzie znana dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów. Zbyt wiele partii uzyskało wynik na granicy progu wyborczego i bardzo możliwe, że elbląskie PiS zdobędzie jeszcze jeden mandat.
       - Nie przewiduję, żebym pobił swój wynik z poprzednich wyborów, kiedy zdobyłem ponad osiemnaście tysięcy głosów, ale liczę na duże poparcie wyborców – Leonard Krasulski przewiduje.
       Prawo i Sprawiedliwość szykuje się do samodzielnych rządów i chce skończy swoje projekty, które zaczęło dziesięć lat temu, podczas pierwszych rządów tej partii. Dla Leonarda Krasulskiego najważniejszym zadaniem będzie przekopanie Mierzei Wiślanej i budowa drogi z Ełku do Grudziądza. Poseł boi się jednak, że w przyszłym parlamencie zabraknie ludzi ideowych, a dominować będzie pragmatyzm i egoizm posłów i senatorów.
       - Nie powiedziałem, że będę pełne cztery lata parlamentarzystą – zastrzega lider elbląskiej listy PiS. – Jeżeli nie zdołam realizować tego, co obiecałem ludziom, to zrezygnuję z mandatu.
       Leonard Krasulski przewiduje, że nadchodząca kadencja będzie trudnym czasem dla przyszłego rządu. Przyszłe władze powinny skupić się na zatrzymaniu spadku poziomu życia. W przypadku Żuław Wiślanych należałoby dążyć do poziomu z czasów istnienia województwa elbląskiego. Niewykorzystane są zasoby turystyczne naszego regionu.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No to leonard teraz zasuwaj z łopatą na mierzeję i rób to co nam obiecałeś. .
 • Samo się nie zrobi, a wątpię w pracowitość ludzi elbląskiego pisu! Zachowują się ja małe i cwane chłopaczki. Przecież to widać gołym okiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  13
  klmn(2015-10-26)
 • dostaliście szansę aby się wykazać daliśmy wam rząd, daliśmy prezydenta macie pełnie władzy jak się nie wykażecie POpłyniecie tak samo jak ustępująca partia oszustów!
 • jest git. jacek vincent który może być ministrem finansów w kilku krajach stwierdził że gospodarka stoi mocno. onet. pl
 • Szczotki składać
 • No to rolnik wraca na traktor ;-) uff, całe szczęście.. Pan Grzegorz bawi się w politykę czy to tylko przypadkowe zdjęcie z "kolegą"?
 • Nie ma ludzi bez wad. Potrzebne są mechanizmy wzajemnej kontroli i te chyba zostaną wypracowane. Póki co cieszę się, że obudziłem się w wolnej Polsce, wolnej od krętactw PO i PSL. A szczególnie z tego, że SLD, Palikot i inne dziwy odeszły w polityczny niebyt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  7
  xcbsdgfnsdfgmsdfm(2015-10-26)
 • Dlaczego KRASULKI nie swietuje razem z WILKIEM? Co to za wewnetrzne klotnie? Tak ma wygladac rzad PiS?
 • no to urodził nam się nowy gatunek homo pisus, ale co tam - pochwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  AMalejużniekoniecznie(2015-10-26)
 • A gdzie reszta czyli 48% Polaków? Gwarantuję, że PiS w 100% stawił się na wybory, co oznacza, że reszta Polaków nie miała zamiaru głosować na tę partię. Stare przysłowia zawsze są aktualne "Mądry Polak po szkodzie". No to jesteśmy "w raju".
 • Ale jad z tych popaprańców zieje i koniec na tym. Koryto na łańcuch zamknięte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  złodziej(2015-10-26)
 • Ciekawe że PISowi wciąż spada a innym rośnie poparcie ?!?!?!?!? Już coś chachmęcą. .. Brawo podatki PROpolskie - gonić obcych kapitalistów do płacenia
Reklama