UWAGA!

Radości nie przyćmił nawet deszcz

Elbląg, Radości nie przyćmił nawet deszcz
(fot. A)

Ponad 17 tysięcy uczniów elbląskich placówek edukacyjnych kończy dziś (20 czerwca) rok szkolny. Radości nie przyćmi nawet zachmurzone niebo i padający nieubłaganie deszcz. Zaczęły się wakacje!

Oficjalne miejskie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju. Oprócz, rzecz jasna, uczniów i nauczycieli tej szkoły, na uroczystość przybyli także goście z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, elbląscy radni, dyrektorzy innych placówek edukacyjnych oraz przedstawiciele firm, które współpracują z ZSIŚiU.
     - Koniec roku szkolnego to okazja do podsumowań, podziękowań, ale i dzień pożegnań - mówi dyrektor szkoły Jadwiga Sielecka. - Miniony rok szkolny był dla nas bardzo pracowity. Nie sposób w kilku zdaniach opowiedzieć o wszystkim, czego udało się nam i naszym uczniom dokonać. Warto jednak wspomnieć o osiągnięciach sportowych, szczególnie o prężnej drużynie piłki ręcznej, która zajęła drugie miejsce w Polsce wśród szkół budowlanych. Mamy też mocną ekipę tenisa stołowego. Kolekcja pucharów, dyplomów i wyróżnień jest tak duża, że brakuje już miejsca na jej eksponowanie - śmieje się dyrektor. - Mamy też osiągnięcia w działaniach ekologicznych, nasi uczniowie udzielają się również - co nas bardzo cieszy - w akcjach charytatywnych. Szczególnie ofiarnie oddają krew, w tym roku szkolnym w sumie oddali 9 450 mililitrów. Uczniowie otrzymują także prestiżowe krajowe, a nawet międzynarodowe wyróżnienia. Osiągnięciami poszczycić się mogą na przykład klasy fryzjerskie i kosmetyczne. Cieszy nas to ogromnie, bo staramy się zapewnić naszej młodzieży rozszerzanie zainteresowań oraz rozwój talentów.
     

 


     Zakończenie roku szkolnego to także czas nagród i podziękowań. Dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług wyróżniła dziś wielu swoich pracowników - nauczycieli, choć nie tylko - oraz uczniów.
     Zabrzmiał ostatni dzwonek i rozpoczęły się wakacje!

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ble ble ble jaka wspaniała ta szkoła z panią dyrektor na czele. .. już większych bzdur to dawno nie czytałam, ale cóż może ktoś uwierzy, kto nie ma nic wspólnego z tą szkołą. Pani dyrektor pożegnana to może o "sukcesach" szkoły opowiadać szczególnie klas kosmetycznych:) A ostatni dzwonek to był tylko na pewno nie dzisiaj.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zsiśiu(2008-06-20)
Reklama