UWAGA!

Rafał Traks będzie nowym radnym

 
Elbląg, Rafał Traks
Rafał Traks (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Zdzisław Dubiella z Prawa i Sprawiedliwości zrezygnował z mandatu radnego, jego miejsce w radzie zajmie Rafał Traks. Zmiana ma nastąpić na wrześniowej sesji Rady Miejskiej.

- Zdzisław Dubiella złożył rezygnację z funkcji radnego 1 lipca. W piśmie, które otrzymałem, jako powód podaje długotrwałą rehabilitację, która go czeka. Wysłałem już informację do komisarza wyborczego w tej sprawie – powiedział nam Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
       - Ostatnio ciężko chorowałem, przechodzę długą rekonwalescencję, który potrwa do pół roku. Byłoby nie w porządku, gdybym blokował mandat radnego. Żałuję, że muszę zrezygnować, ale trzeba być odpowiedzalnym - stwierdził Zdzisław Dubiella, do którego udało nam się dzisiaj dodzwonić. 
       Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego miejsce radnego, który złożył rezygnację, zajmuje osoba, która w ostatnich wyborach zdobyła kolejną największą liczbę głosów z tej samej listy w danym okręgu. Jest nim Rafał Traks, obecnie wiceprezes EKS Startu Elbląg. Zostanie radnym po raz pierwszy w swojej karierze. W ostatnich wyborach zdobył 291 głosów.
       Ma 31 lat, od niedawna pracuje jako menadżer produktu w jednej elbląskich firm, jest absolwentem administracji na Uniwersytecie Gdańskim i działaczem PiS.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama