UWAGA!

Ranking posłów: Elżbieta Gelert najlepsza!

Ranking posłów: Elżbieta Gelert najlepsza!

25 października ponownie będziemy wybierali naszych przedstawicieli w polskim Sejmie. Powinniśmy wybrać najlepszych kandydatów. Takich, którzy skutecznie pracują w Parlamencie dla naszego miasta i regionu. Jednak co to oznacza najlepszy poseł? Jako przykład może nam tu posłużyć ostatnia kadencja poseł Elżbiety Gelert.

99 proc. frekwencji w głosowaniach, 784 interwencje poselskie, 185 wystąpień sejmowych. Tak pracowicie, w statystykach wyglądała czteroletnia praca poseł Elżbiety Gelert (PO) w parlamencie dla naszego miasta i regionu.
       Poseł Elżbieta Gelert udowadnia, że skuteczność działań parlamentarzysty, to nie tylko wystąpienia sejmowe, czy udział w głosowaniach, ale również wiele roboczych spotkań z ministrami i politykami w ważnych dla nas wszystkich sprawach.
      
       Liczne spotkania dla Elbląga i regionu
       Z Premierem Donaldem Tuskiem poseł Gelert odbyła w sumie 8 spotkań w Warszawie i 3 spotkania w Elblągu, dotyczących m. in. budowy drogi S7 Elbląg-Gdańsk, rozwoju Modrzewiny, budowy nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim, budowy nowego skrzydła PWSZ, spotkania z elbląskimi przedsiębiorcami, Małego Ruchu Granicznego z Rosją.
      
Z Premier Ewą Kopacz elbląska parlamentarzystka spotkała się dziewięć razy w Warszawie (m. in. relacji z Rosją, portu w Elblągu, programu in vitro). Z Ministrem Obrony Narodowej Tomaszem Siemoniakiem odbyła 4 spotkania w Warszawie, dot. m.in. zwiększenia liczby żołnierzy w Garnizonach Elbląg i Braniewo. Z Ministrem Infrastruktury Sławomirem Nowakiem odbyła dwa spotkania w Warszawie i raz w Elblągu, dotyczące m. in. budowy drogi S7 Elbląg-Gdańsk, z Elżbietą Bieńkowską trzy spotkania w Warszawie i raz w Elblągu, dotyczące ujęcia Elbląga jako miasta o znaczeniu regionalnym w strategii rozwoju Polski.
       Z Ministrem Sportu Joanną Muchą poseł Elżbieta Gelert spotkała się dwa razy w Warszawie (m. in. wspierania sportu osób niepełnosprawnych na przykładzie IKS ATAK), Andrzejem Biernatem (4 spotkania w Warszawie dot. m. in. pilnego objęcia dotacją Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco Elbląg 2014).
       Poseł spotkała się również z Ministrem Sprawiedliwości Markiem Biernackim (2 spotkania w Warszawie i 2 spotkania w Elblągu dotyczące m.in. zlokalizowania w Elblągu e-BTE oraz OZI), Jarosławem Gowinem (1 spotkanie w Warszawie dotyczące m.in. wyrażenia sprzeciwu wobec reformy sądów rejonowych - w odpowiedzi na apele środowiska prawniczego), Cezarym Grabarczykiem (1 spotkanie w Warszawie dot. m.in. realizowanej w Elblągu inwestycji budowy nowego gmachu Sądu Okręgowego). Z Ministrem Kultury Bogdanem Zdrojewskim poseł odbyła spotkania w Warszawie dot. m.in. przesunięcia z listy rezerwowej rozbudowy CSE "Światowid" w Elblągu.
       W odpowiedzi na apel elbląskich rodziców, Elżbieta Gelert spotkała się cztery razy z Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowską (dot. m.in. reformy wieku objęcia edukacją szkolną). Z Minister Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem poseł Gelert odbyła 13 spotkań w Warszawie, dot. m.in. przejścia fitosanitarnego w elbląskim porcie, pakietu onkologicznego, nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim i elbląskich szpitali).
       Elżbieta Gelert prowadziła również rozmowy w sprawie dofinansowania budowy nowego skrzydła Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz nowych kierunków zamawianych, jako metody na zwiększenie atrakcyjności szkół technicznych, jak PWSZ w Elblągu. Dziewięć razy poseł Gelert spotkała się Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim w sprawie Małego Ruchu Granicznego z Rosją i zwiększenia limitu przekroczeń granicy w ramach MRG.
      
       Zaangażowanie w regionie
       - Reagowałam również na sytuacje w regionie. Wspierałam starania Fromborka o uzyskanie statusu uzdrowiska oraz wywalczyłam środki na budowę szkoły podstawowej w Gramotach, w powiecie iławskim. Ściągnęłam premier Ewę Kopacz do Iławy, gdzie udało się znaleźć środki na zakup karetki pogotowia ratunkowego dla szpitala – mówi poseł Elżbieta Gelert.
       Poseł Elżbieta Gelert odbyła także kilkaset spotkań z mieszkańcami Elbląga i regionu. Jak sama mówi, były to często interwencje w sprawach prywatnych, ale także w kwestii zmian w polskim prawie. Do tego liczne i owocne spotkania z przedstawicielami organizacji społecznych.
       - Moje biuro jest cały czas otwarte dla mieszkańców naszego miasta i regionu – mówiła poseł Gelert.
      
       Czym poseł Elżbieta Gelert chce się zająć w przyszłej kadencji?

       - Przede wszystkim sprawą Portu Morskiego w Elblągu. Nadal czekamy na odpowiednie rozporządzenia Ministra Rolnictwa w sprawie odpraw fitosanitarnych. Nie rozumiem dlaczego trwa to tak długo. Zrobiłam tu wszystko, co było konieczne. Ponadto niedokończoną sprawą jest nowa siedziba dla elbląskich policjantów. Musimy doprowadzić do budowy nowej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Nadal potrzebne są inwestycje we Fromborku, które zmienia się w uzdrowisko – mówiła poseł Gelert. – Tymi sprawami nadal będę chciała zajmować się w kolejnej kadencji Sejmu, jeśli zostanę wybrana.
      
       Program poseł Elżbiety Gelert opiera się na trzech filarach:
       - nowoczesna edukacja, dostosowana do potrzeb rynku pracy,
       - wsparcie dla przedsiębiorców i inwestorów,
       - sprawna i skuteczna służba zdrowia.
      
      
Poseł Elżbieta Gelert startuje ponownie w wyborach do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej (lista nr 2, pozycja nr 2). W 2011 r. w wyborach parlamentarnych uzyskała najlepszy wynik wśród wszystkich kandydatów startujących do Sejmu w naszym okręgu. Praca Elżbiety Gelert w Sejmie to gwarancja, że oddany na nią głos nie będzie zmarnowany.
      

      
Materiał sfinansowany przez KW Platforma Obywatelska RP
      
      
------------Ogłoszenie wyborcze-------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)