UWAGA!

Ranni z naszej dywizji

Trzej ranni wczoraj w Iraku żołnierze służą na co dzień w jednostkach podległych Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu - poinformował rzecznik dywizji major Zygmunt Wójcik.

Dwóch z nich służy w Litewsko-Polskim Batalionie Sił Pokojowych, który stacjonuje w Orzyszu a jeden z 20 Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach. Major Wójcik, powołując się na słowa rzecznika wielonarodowej dywizji w Iraku podpułkownika Artura Domańskiego powiedział, że żołnierze są w szpitalu polowym w Bazie Lima w Karbali. Stan żołnierzy jest stabilny i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
     Jak już informowaliśmy wczoraj po południu bojownicy zaatakowali patrol saperski z Pierwszej Grupy Bojowej Wielonarodowej Dywizji w Iraku. Terroryści ostrzelali żołnierzy z granatników i broni maszynowej. Doszło do wymiany ognia. Zginęło trzech żołnierzy: podporucznik Daniel Różyński, podporucznik Piotr Mazurek i starszy szeregowy nadterminowy Grzegorz Nosek. Podporucznik Daniel Różyński miał 24 lata, pochodził z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim, służył w 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Podporucznik Piotr Mazurek miał 25 lat, pochodził z Cieszanowa w województwie podkarpackim, służył w 15. Batalionie Saperów w Orzyszu. Starszy szeregowy nadterminowy Grzegorz Nosek miał 28 lat, pochodził z Jaworzna w województwie śląskim i służył w 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej w Krakowie.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wspolczuje rodzinom.Mam jedno pytanie- po co i w imie kogo i czego oni tam pojechali?Za kogo gina? My tez mielismy okupanta i taka sama byla nasza reakcja jak w tej chwili ze strony irakiczykow!Niech sami rozwiazuja swoj problem,przeciez to wojna domowa...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wesoly(2004-09-13)
 • Dla poległych (') (') (')
 • Trzeba wycofać polskich żołnierzy z Iraku - dzisiaj chyba już nikt nie wierzy, że spełniają tam misję w interesie Polski i praw człowieka.W sytuacji, gdy ogromna ilość osób w Polsce żyje w nędzy, służbie zdrowia grozi zapaść, panuje ogromne bezroboicie, Polska lekką rączką wyrzuca w błoto rocznie ok. 330 mln zł / a może dolarów?/ na utrzymanie dywizji w Iraku, a wspaniali sojusznicy Amerykanie nawet nie raczą znieść wiz ani zwolnić Polaków z opłat wizowych /100 USD za rozmowę bez względu na wynik/, natomiast "bogaci" Polacy wspaniałomyślnie takiej opłaty nie pobierają.Polityka taka uwłacza godności narodu polskiego,zachowujemy się jak niewolnicy a nie wolny naród.
 • A co na to konstytucja kto ją napisał i po co jaka misja stabilizacyjna to jest regularna wojna nasz rząd popełnił przestępstwo w imie prawa a belka z kwaśniewskim na przemian jeżdżą do stanów loda walić buszowi a kraj nasz nic z tego nie ma ale ich konta zagraniczne rosną
Reklama