UWAGA!

Rano dobry humor, a po północy?

Przed południem w lokalach wyborczych przy ul. Korczaka i Komeńskiego głosowali Elżbieta Gelert (Platforma Obywatelska ) i Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) – kandydaci na fotel prezydenta Elbląga. W dobrych humorach i w towarzystwie najbliższych. Jeszcze tej nocy dowiemy się, kto z tej dwójki pozna smak zwycięstwa, a kto porażki. Zobacz zdjęcia z głosowania.

Elżbieta Gelert (PO) głosowała z synem i 3-letnią wnuczką Hanią: – To ważny moment przede wszystkim dla mnie i dla mojego konkurenta, ale i ważny dla mieszkańców – mówiła po wrzuceniu głosu do urny. – Mieszkańcy na pewno zapoznali się wcześniej z naszymi programami i wiedzą, kogo mają do wyboru. Byłoby to troszeczkę niepoważne, żeby w ostatniej chwili, nad urną, decydować. To już nie jest tak, jak w pierwszej turze, że wybiera się spośród dziesięciorga osób – zauważyła Elżbieta Gelert. – Z dwóch jest na pewno prościej (uśmiech).
       Czy będę się denerwowała w oczekiwaniu na wyniki?
       – Na pewno – przyznała – ale będę spędzała dziś czas z wnuczką. Rodzina zawsze wspiera – każdego – to jest naturalne, bo to miłość bezwzględna.
       Kandydatka Platformy Obywatelskiej była spokojna o frekwencję podczas drugiej tury wyborów prezydenta miasta: – Patrząc, jak ludzie idą do głosowania, liczę na dużą frekwencję. Myślę, że sięgnie ona 30 procent, a może nawet więcej – mówiła Elżbieta Gelert, a to, co wydarzyło się w Elblągu w ostatnich tygodniach, tak podsumowała: – Jest to dosyć ciekawe zjawisko, że zaczynają wszyscy, a na końcu bije się PiS z Platformą.
      

 

Dobry humor nie opuszczał również Jerzego Wilka (PiS), który do lokalu wyborczego przyjechał ok. godz. 11.30 wraz z żoną.
       – Mam poczucie, że zrobiłem wszystko, co można było w tej kampanii wyborczej zrobić, by przekonać elblążan do mojego programu i mojej osoby – powiedział dziennikarzom. – Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za ciężką pracę, mieszkańcom za poparcie, a jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam. Intuicja mi mówi, że będzie dobrze. Jestem wewnętrznie spokojny. Dzisiejszy dzień to ukoronowanie mojej działalności samorządowej – przyznał kandydat Prawa i Sprawiedliwości i dodał, że jeśli zostanie wybrany na urząd prezydenta Elbląga, to pierwsze, co zrobi, to…
       – Myślę, że złożę ślubowanie, bo od tego się zaczyna – mówił z uśmiechem Jerzy Wilk. – A później jedną z pierwszych rzeczy, którymi się zajmę, będą finanse. Muszę poznać, jak to jest naprawdę. Rozmawiałem co prawda z komisarzem, ale wolałbym się sam przekonać. Od tego zacznę.
       A jeśli jednak fortuna nie uśmiechnie się do Jerzego Wilka?
       – Ja radnym już jestem i na pewno będę działał w samorządzie, ale nie wierzę w to, by referendum było po to, by ponownie wrócić do tego samego – skwitował.
       Kto okaże się zwycięzcą w wyścigu do prezydenckiego fotela, dowiemy się już niebawem. O godzinie 22 lokale wyborcze zostały zamknięte i trwa liczenie głosów. Wyniki wyborów prezydenckich powinny być znane po północy.
      
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama