UWAGA!

Teraz ja - Raport z osiedla Zatorze ‘2012

 
Elbląg, Raport z osiedla Zatorze ‘2012
(fot. WS)

Jako mieszkaniec części Elbląga, która była zaniedbywana przez dekady, postanowiłem rozpocząć działania, które po wyborze nowego Prezydenta Miasta miały zmienić ten stan. W tym celu jako inicjator i pomysłodawca powołałem Grupę Inicjatywną Społecznej Rady Osiedla Zatorze, konsekwencją czego było wiele spotkań mających wpływ na stan obecny osiedla.

Dostrzegając potrzebę budowy wiaduktu łączącego osiedle z miastem, na moją prośbę wraz z Forum Rozwoju Elbląga zorganizowaliśmy spotkanie z wiceprezydentem Elbląga Tomaszem Lewandowskim. Głównym tematem spotkania były propozycje lokalizacji planowanego wiaduktu na Zatorze. Z własnych środków zamówiłem w drukarni ulotki informujące o tym spotkaniu, które w ilości 1000 sztuk rozniosłem po osiedlu. Spotkanie odbyło się 8 lutego 2012 r. w biurowcu Elzamu ul. Grunwaldzkiej. Frekwencja na spotkaniu zaskoczyła wszystkich, gdyż nikt nie spodziewał się, znając dotychczasową małą aktywność mieszkańców miasta, tak wysokiego zainteresowania – 70 osób postanowiło wyrazić swoje zdanie na temat potrzeby budowy wiaduktu. Spotkanie było bardzo ciekawe i konstruktywne, zaowocowało wieloma postulatami.
       29 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyły się konsultacje dotyczące wiaduktu na Zatorze. Miały być rozpatrywane cztery lokalizacje wiaduktu. W celu odpowiedniego poinformowania o konsultacjach mieszkańców postanowiłem za własne środki zamówić w drukarni 1000 ulotek, które osobiście rozniosłem. Zaowocowało to wyjątkowo dużą, wręcz historyczną liczbą uczestników na konsultacjach organizowanych przez Urząd Miasta – przyszło ponad 50 osób. Większość uczestników brawami zaaprobowała propozycję budowy wiaduktu łączącego Zatorze z miastem u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Lotniczej. Na początku kwietnia złożyłem w UM pismo podpisane przez prawie 250 osób, które poparło wybraną podczas konsultacji lokalizację wiaduktu.
       W pierwszych dniach lipca z mojej inicjatywy doszło do spotkania prezydenta Grzegorza Nowaczyka oraz Proboszcza Parafii św. Trójcy na Zatorzu. Konsekwencją tego spotkania było między innymi wybudowanie oraz oświetlenie parkingu przy kościele wzdłuż ul. Kieleckiej, wyjaśnienie spraw z porzuconą nieruchomością przy ul. Łódzkiej oraz powstanie planu zagospodarowania przez ZBK terenów wokół wieżowców przy ul. Malborskiej.
       W sierpniu na prośbę mieszkańców ul. Olsztyńskiej interweniowałem u Prezydentów w sprawie nieprawidłowości przy kończących się inwestycjach na osiedlu oraz braku decyzji budowy chodnika wzdłuż tej ulicy. W wizji lokalnej brał udział wiceprezydent Tomasz Lewandowski, który po zapoznaniu się z problemem rozwiązał go, wydając odpowiednią decyzję. Po zwróceniu Panu Prezydentowi uwagi, że przy okazji kończących się inwestycji warto byłoby zamienić stare, drewniane słupy oświetleniowe, nierzadko z odchyłem od pionu, reakcja była zdumiewająco szybka. Dziś wzdłuż ul. Malborskiej do wiaduktu nad S7 mamy nowe oświetlenie.

 


       Okres jesienny to cykl spotkań mieszkańców z przedstawicielami władzy. Dotychczasowe spotkania miały miejsce w salach WORD oraz SP nr 14. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców osiedla Zatorze rok 2013 będzie owocował kolejnymi pozytywnymi inicjatywami mającymi wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Przy okazji dziękuję bardzo Panu Prezydentowi za pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Wowka Liczba publikacji: 66
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.2 28 35

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zatorze to nie tylko domki i ul. Łódzka. .. co z resztą?
 • skończ waść wstydu oszczędź. Lansik, lansik, lansik i tak skumałeś się z PO.
 • Wygląda na to, że Wowka rozpoczął kampanię wyborczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2013-02-27)
 • Tylko Wowka i tylko w POrtelu. Żenada od samego rana. Nie dam sie nabrać na lansiarzy typu Wowka, Balbuza i cała ta szemrana świta. Ich władza skończy się 14 kwietnia. Do zobaczenia przy urnach :)
 • To wspaniale, że są tacy ludzie, może nadawałby się na radnego i załatwienie jakiejkolwiek inicjatywy nie trwałoby miesiącami, a może latami !!!
 • Odwołać cała elitę!!!!zamknęli się w ratuszu i zwykłych mieszkańców maja gdzieś, smród koło tylko czują to wyszli @za póżniej !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec zbk(2013-02-27)
 • bardzo dobre inicjatywy! faktycznie zatorze staje się piekniejsze i już nie czujemy sie jak za sloniny terenem zapomnianym! brawo dla pana Darka za sluszne inicjatywy i brawo dla mieszkancow za to ze im sie chce i ze daza do celu bo w narodzie sila! dziekujemy panu prezydentowi i popieramy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatorzanka 15t(2013-02-27)
 • Pan Dariusz chetnie sie wlacza w tego typu akcje. Na osiedlu mieszka tez taki co duzo krzyczy ale robic mu sie nie chce - pukin wacpan! ten to wymysla ale tylko po to zeby zaistniec a nie zeby bylo lepiej na zatorzu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agnieszka z rodzina(2013-02-27)
 • po teych wszystkich ciezkich miesiacach rozkopow i prac budowlanych otopczenie nareszcie wyglada lepiej i nowoczesniej! najbardziej mnie denerwuje to, co mowi sie o zatorzanach!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatorzanin 0d 1956(2013-02-27)
 • cale zatorze zostaje w domu na referendum! dziękujemy panu prezydentowi i wierzymy w pana! a te Palikoty niech nie oglupiaja ludzi!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  barbara czar.(2013-02-27)
 • jeszcze pan zapomniał o festynach na zatorzu! oby w tym roku to pan to organizowal a nie te. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zrobic festyn!(2013-02-27)
 • Pan Dariusz jest przykładem, że jak się chce, to można bez zadym, awantur i chamstwa zrobić wiele dla najbliższego otoczenia. On działa. I informuje później, że się da. Brawo. Należałoby zapytać, jakie inicjatywy wypłynęły od Pana Pukina, poza wypowiadaniem się w imieniu całego osiedla bez zgody mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobra robota(2013-02-27)
Reklama